Drapieżne bestie | Ayana Gray

Podróż do serca bestii.


Koffi praktycznie nie zna już innego życia - od lat pracuje wraz z matką w Nocnym Zoo, miejscu pełnym niebezpiecznych zwierząt. Musi opiekować się groźnymi okazami, a także być posłuszna impulsywnemu właścicielowi. Ekon pragnie dołączyć do elitarnej grupy Synów Sześciu. Gdy jednak niespodziewany pożar w Nocnym Zoo i ucieczka tajemniczej dziewczyny rujnuje jego plany, młodzieniec musi zawalczyć o swój los. Postanawia dopaść niebezpieczną bestię...

Tajemnicza bestia, zaciągnięty dług, elitarna grupa - to przepis na doskonałą powieść? Ayana Gray postawiła wszystko na jedną kartę i tak powstała historia Koffi i Ekona. Drapieżne bestie wciągają do świata afrykańskich wierzeń oraz nastoletnich marzeń. Co się jednak stanie, gdy bohaterowie połączą siły i spróbują razem znaleźć tytułową bestię?

Ayana Gray od pierwszych stron wciąga czytelników do świata Koffi i Ekona. Kunszt jest niezwykle dopracowany, pełen szczegółowych opisów oraz nawiązań do mitologii. Mam jednak wrażenie, iż utwór bardzo powoli się rozwija - brakuje wartkiej akcji i interesujących zwrotów akcji. Klimat jest najlepszym elementem - afrykański folklor oraz tradycje w pewien sposób nadają tej powieści głębi. Autorka pozwoliła na ujrzenie perspektyw Koffi i Ekona, lecz także pewnej postaci związanej silnie z przeszłością i wątkiem magii. Z jednej strony pozwoliło to na lepsze zrozumienie uczuć głównych bohaterów, lecz Ayana Gray ma tendencję do powtarzania wybranych wydarzeń, co staje się ostatecznie nużące.

Drapieżne bestie to niezwykle barwna opowieść przepełniona licznymi wątkami. Ayana Gray rozwija je w spokojnym tempie i dopiero zakończenie przynosi upragnione zaskoczenie. W utworze pojawiają się motywy magii, rodziny, przyjaźni i miłości. Przygoda związana z polowaniem na drapieżną bestię pozwala na lepsze poznanie nie tylko bohaterów, ale także świata przedstawionego. Koffi i Ekon nie pozwolą sobie na porażkę, ponieważ życie ich bliskich zależy od sukcesu ich misji.

Bohaterowie bardzo miło mnie zaskoczyli - podejmują liczne decyzje pod wpływem impulsu, lecz jednocześnie starają się ocalić swoich najbliższych. Zauroczyło mnie, iż Ayana Gray urozmaiciła ich charaktery i nie stworzyła obrazu przyjaźni od pierwszego wejrzenia. Koffi i Ekon utracili praktycznie wszystko przez pożar w Nocnym Zoo, dlatego często obwiniają się o krzywdy, jakie ich spotkały.

Drapieżne bestie zapewnią niezwykłą rozrywkę, lecz nie zapadną na długo w pamięć. Ayana Gray stworzyła historię przepełnioną afrykańskim folklorem, ale także fabułą pełną intryg. Historia zachwyci czytelników poszukujących afrykańskich klimatów, ale także lekkiej i niezobowiązującej lektury. Czy Koffi i Ekon zdołają pokonać przeciwności losu i odzyskać wolność? Czy ostatecznie uda im się złapać nieuchwytną bestię?

Ocena: 6/10

Drapieżne bestie otrzymałam od Wydawnictwa You&Ya. Bardzo dziękuję!


Prześlij komentarz

0 Komentarze