The Inheritance Games | Jennifer Lynn Barnes

Tajemnicza dziedziczka zdobywa miliardy!


Znany filantrop Tobias Hawthorne umiera. Pozostawia po sobie miliardy, które w spadku odziedziczyć mają jego potomkowie. Avery Grambs także zostaje zapisana w testamencie, choć nigdy nie miała okazji poznać mężczyzny. Gdy okazuje się, że Tobias Hawthorne zapisał jej praktycznie cały majątek, rozpoczyna się niebezpieczna gra. Avery staje się celem wszystkich członków rodziny, ale także mediów i znajomych. Niektórzy uważają ją za szczęściarę, inni za oszustkę. Dziewczyna pragnie jednak dowiedzieć się, dlaczego to właśnie ona stała się dziedziczką i wybranką filantropa. Czas zacząć grę...

Tajemnice, śmierć, fortuna do zgarnięcia - to przepis na udaną lekturę? Jennifer Lynn Barnes postanowiła stworzyć opowieść o zagadkach, niewiadomych oraz niebezpieczeństwach. The Inheritance Games to pierwszy tom tej opowieści, która od pierwszych stron wciągnie Was do świata chłodnych kalkulacji. Avery stała się spadkobierczynią ogromnego majątku, lecz gra wciąż się toczy. Kto zdoła rozwikłać ostatnią zagadkę Tobiasa Hawthorne'a?

Historia Avery wciąga od samego początku - język jest przystępny i młodzieżowy. Czytelnicy będą stale myśleć o zagadkach, które musi rozwiązać główna bohaterka - przyznam szczerze, że są one największym atutem całego utworu. Gdy pojawia się zakończenie zachwyt jednak znika - autorka sięgnęła po znane schematy, które nie pasują do tej historii. Avery jest jednak charakterną postacią, która urozmaica całą akcję przemyśleniami, ale także inteligentnymi spostrzeżeniami.

The Inheritance Games nie ukazuje rozwiązania całej intrygi i pozostawia czytelnika z wieloma pytaniami. Jednocześnie pojawia się zawód, ponieważ cała tajemnica opierała się na zwyczajnym motywie - spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Straszliwie irytuje romantyczny motyw, który nie został rozwinięty w szczegółowy sposób. Jennifer Lynn Barnes oferuje ciekawość bohaterki oraz tajemnice skrywane przez braci za powód, dla którego Avery zaczyna zbliżać się do nich i nawiązywać zażyłe relacje. Pierwsze rozdziały obiecywały mrok, wyzwania oraz poszukiwanie odpowiedzi - wszystko zostało zniszczone za sprawą infantylnych działań postaci. W pewnym sensie przygody młodej miliarderki i przystojnych braci przynoszą jednak rozrywkę.

Mam wrażenie, iż najlepiej wykreowaną postacią była Avery. Dziewczyna nie podejmowała decyzji pod wpływem chwili, a kierowała się rozsądkiem oraz przeczuciem. Zaskakiwała powagą, której u wielu postaci (także starszych wiekiem) brakowało. Niekoniecznie przypadło mi do gustu grono braci, którzy różnili się jedynie w delikatnych szczegółach. Jennifer Lynn Barnes skupiła się na rozwinięciu całej intrygi i zaprezentowaniu blichtru i bogactwa życia Hawthorne'ów, lecz zapomniała o zróżnicowaniu pobocznych charakterów.

The Inheritance Games to historia, którą straszliwie ciężko ocenić. Jennifer Lynn Barnes wciąga do świata zagadek, blichtru i niebezpieczeństw, lecz jednocześnie nuży za sprawą powolnej akcji i braku interesujących postaci. Dlaczego zatem warto sięgnąć po tę powieść? Myślę, że losy Avery zaskoczą niejednego czytelnika. To przyjemna rozrywka, od której nie sposób się uwolnić - zagadki i poszukiwanie tajemnic przypadną do gustu fanom intryg i tajemnic. Czy jesteście gotowi wkroczyć do rodzinnej siedziby Hawthorne'ów?

Ocena: 6/10

Sprawdź inne bestsellery!Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Czytałam i miło ją wspominam :) Rozumiem jednak Twoje argumenty :)

    OdpowiedzUsuń