Don't Love Me | Lena Kiefer

Kilka tygodni na miłość.Gdy szansa na wymarzone praktyki znika, Kenzie musi poszukać innej alternatywy. Otrzymuje propozycję stażu w Szkocji, gdzie wspomnienia o matce będą prześladować ją na każdym kroku. Okazuje się jednak, iż podczas wykonywania projektów będzie jej towarzyszyć bogaty spadkobierca sieci luksusowych hoteli. Lyall przyjechał do małej szkockiej miejscowości, aby wcielić swój sprytny plan w życie - pragnie poprawić swój wizerunek i pozycję w rodzinie. Pojawienie się Kenzie sprawia, że młody mężczyzna musi wybrać - wszystkie zaczyna się komplikować...

Don't Love Me to moje pierwsze spotkanie z twórczością Leny Kiefer. Pragnęłam spędzić czas z przyjemną, choć wciągającą emocjonalnie lekturą, dlatego postanowiłam poznać historię Kenzie i Lyalla. Dramatyczna przeszłość oraz ogniste temperamenty - z takiej znajomości nie może wyniknąć nic dobrego. Czy młodzi bohaterowie zdołają odnaleźć właściwą drogę?

Lena Kiefer od pierwszych stron wciąga czytelników do świata Kenzie i Lyalla. Język jest niezwykle lekki, a strony przelatują przez palce - nie sposób oderwać się od lektury. Historia nie jest pozbawiona schematów czy nużących momentów, które pojawiają się jednak sporadycznie. Czytelnicy będą mogli obserwować wydarzenia z perspektywy Kenzie oraz Lyalla - pozwala to na lepsze zapoznanie się z ich emocjami i uczuciami. Zakończenie jest wybuchowe i niespodziewane - od razu pragnęłam zabrać się za lekturę drugiego tomu!

Lena Kiefer od pierwszych stron rzuca bohaterom kłody pod nogi za sprawą zwrotów akcji. Kenzie i Lyall postępują momentami infantylnie, ale próbują uczyć się na własnych błędach. Przeszłość w dalszym ciągu ich nawiedza, a przyszłość nie rysuje się w kolorowych barwach. Ich kwitnąca znajomość daje im jednak nadzieję na lepsze jutro. Relacja romantyczna jest przesłodzona i postępuje straszliwie szybko, lecz każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu takiej lekkiej i niezobowiązującej lektury.

Zachowanie bohaterów było nieco chaotyczne, lecz wyraźnie można dostrzec ich motywację oraz pragnienia. Kenzie wciąż mierzy się ze stratą matki oraz wspomnieniami, które wywołuje - nie potrafi pogodzić się z wyrzutami sumienia. Dziewczyna próbuje zastąpić siostrom matkę, lecz nie jest to łatwe. Lyall walczy natomiast z ogromnymi wymaganiami rodziny oraz błędami, które popełnił w przeszłości. Wspólna emocjonalna wędrówka połączy bohaterów i sprawi, że pozwolą sobie na zaufanie. Czy jednak tajemnice nie zniszczą ich relacji?

Don't Love Me to niezwykle lekka i przejmująca opowieść o miłości rywalizującej z pragnieniami i obowiązkami. Lena Kiefer nie unika typowych schematów, lecz wywołuje burzę emocji za sprawą dramatycznej relacji głównych bohaterów i niespodziewanego zakończenia. Fani powieści romantycznych będą zadowoleni z tej przyjemnej i niezobowiązującej lektury. Warto jednak od razu zaopatrzyć się w drugi tom  - ta historia straszliwie wciąga!

Ocena: 7/10

Don't Love Me otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar. Bardzo dziękuję!


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze: