Królestwo nadziei | Dorota Pasek

Ciąg dalszy niesamowitej przygody.


Posiadłością targają konflikty i zdrady. Nie ma mowy o zachowaniu pokoju. Sinka wraz z Przewodniczkami stanie przed niezwykle trudnym wyborem, lecz to samo można powiedzieć o Khabenie. Wojna wisi w powietrzu, lecz kłopoty nadejdą z przyjazdem jednego z największych wrogów Khabena. Czy można liczyć na powstrzymanie tragicznych konsekwencji?

Alabastrowe panny zaskoczyły mnie niezwykle barwnym światem, lecz pierwszy tom sprawiał wrażenie wprowadzenia do wielopłaszczyznowej opowieści niż właściwej historii. Byłam niezwykle zaintrygowana dalszym ciągiem - zakończenie było wybuchowe i zapowiadało dramatyczne konflikty oraz intrygi. Czy za piękną okładką Królestwa nadziei kryje się rzeczywiście emocjonalna, pełna krwi i spisków historia o Przewodniczkach i Kharach?

Dorota Pasek posługuje się niezwykle barwnym i lirycznym językiem, dzięki któremu przez powieść dosłownie się płynie. Klimat utworu jest wyjątkowy, a opisywane wydarzenia przyspieszają bicie serca. W utworze pojawia się sporo opisów, lecz jest ich zdecydowanie mniej - autorka postawiła w tym tomie na rozwój sytuacji, dramatyczne chwile między postaciami i różnorodne starcia dwóch stron narastającego konfliktu. W powieści nie zabraknie jednak skomplikowanych relacji miłosnych, dlatego warto mieć na uwadze obecność scen erotycznych. Zakończenie ponownie zaskakuje, a czytelnik od razu pragnie sięgnąć po kolejny tom tej niesamowitej opowieści.

Dorota Pasek ukazuje wiele dramatycznych wydarzeń i porusza wiele motywów w swoim utworze. Królestwo nadziei podejmuje wszystkie poprzednie tematy, lecz jednocześnie wprowadza nowe. Czytelnik ma możliwość dostrzec zmianę charakteru wszystkich postaci - dwie strony konfliktu zdołały się zapoznać i widzą zalety oraz wady obecnej sytuacji. Najcięższe brzemię noszą Sinka oraz Khaben, którzy są sobą zauroczeni, ale jednocześnie muszą myśleć o swoich najbliższych. Para ma możliwość zadecydowania o wielu sprawach, które mogą ich do siebie zbliżyć, ale jednocześnie znacznie oddalić.

Bohaterowie wykreowani przez Dorotę Pasek są niezwykle charyzmatyczni i barwni. Każdy z nich próbuje powstrzymać tragedie lub - wręcz przeciwnie - zaostrzyć konflikt i wywołać chaos. Sinka i Khaben stają w trudnej sytuacji i muszą ostatecznie wybrać stronę, za którą staną. Ich relacja była pełna słodko-gorzkich chwil - namiętności, cierpienia, wątpliwości, ale także marzeń i pragnień, które mogą nigdy nie zostać spełnione.

Królestwo nadziei jest niezwykle porywającą kontynuacją, pełną emocjonalnych wydarzeń i barwnych bohaterów. Dorota Pasek prezentuje historię na wysokim poziomie, od której nie sposób się oderwać. Losy Sinki i Khabena staną się jeszcze bardziej skomplikowane, a nowe niebezpieczeństwa zmuszają ich do podjęcia trudnych decyzji. Bohaterowie mogą zachować umowny pokój lub porzucić go na rzecz rozlewu krwi - co się wydarzy?

Ocena: 8/10

Królestwo nadziei otrzymałam od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Bardzo dziękuję!


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze: