Bromance. Klub książki | Lyssa Kay Adams

Niedopowiedzenia i kłamstwa = rozwód?Gavin Scott jest gwiazdą Nashville Legends. Okazuje się jednak, że w łóżku nie wywołuje aż tylu zachwytów. To odkrycie jest dla mężczyzny ogromną porażką - nie potrafi przeboleć faktu, iż jego żona przez te wszystkie lata wspólnego życia udawała. Thea ma dość chłodnego traktowania i spojrzeń pełnych goryczy, dlatego postanawia złożyć pozew o rozwód. Gavin nie chce jednak rozstania - jego życie bez ukochanej żony i dzieci nie ma sensu. Z pomocą przyjaciół, którzy oferują mu cenne rady, postanawia zawalczyć o to, co najważniejsze.

Bromance. Klub książki to książka, która zebrała niewiarygodnie dużą liczbę pozytywnych opinii, a seria zdołała przyciągnąć rzeszę fanów lekkich i przyjemnych romansów. Historia Gavina i Thei nie jest jednak typowym romansem - Lyssa Kay Adams wrzuca bohaterów w wir słodkich obietnic, gorzkich kłamstw i pełnych nadziei pragnień. Czy Gavin zdoła jednak znaleźć wspólny język z żoną, zanim będzie za późno?

Lyssa Kay Adams od pierwszych stron wciąga czytelnika do świata Gavina i Thei. Język jest barwny i niezwykle lekki, dlatego nie ma mowy o braku przyjemności z lektury. Autorka skupiła się na dwóch różnych perspektywach - ukazuje walkę i próbę zrozumienia męża, ale także oczekiwania i wątpliwości żony. W utworze pojawia się gama słodko-gorzkich chwil, ale także humorystycznych akcentów za sprawą innych członków rodziny. Powieść jest przeznaczona dla starszych czytelników - nie tylko ze względu na poruszaną tematykę, ale także obecność scen erotycznych. Zakończenie tej historii bardzo pozytywnie zaskakuje i straszliwie ciężko rozstać się z tak sympatycznymi postaciami.

Bromance. Klub książki nie skupia się jedynie na łóżkowych problemach, ale także na braku porozumienia i właściwej konwersacji między małżonkami. Okazuje się, że niedomówienia i wątpliwości zakorzeniły się tak głęboko, że próba uzgodnienia nawet podstawowych spraw staje się problematyczna. Z pomocą nadchodzi męski klub książki - przyjaciele Gavina starają się przekonać go do lektury romansów, aby nauczył się szarmanckich i wielkodusznych gestów. Raz wychodzi mu to lepiej, innym razem gorzej, ale Thea wyraźnie dostrzega jego starania. W utworze pojawiają się również demony przeszłości, niespodziewane sytuacje związane z wychowywaniem dzieci, kłopotliwe relacje międzyludzkie, ale także motyw podążania za marzeniami. Fani historycznych powieści mogą liczyć na kilka rozdziałów z powieści, którą przyjaciele podsunęli Gavinowi!

Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie bohaterowie. Gavin próbuje zmienić swoje zachowanie i nastawienie - jego próba zrozumienia kobiety kończy się czasami komicznymi sytuacjami. Mężczyzna nie ustaje jednak w próbach i stara się jak tylko może. Thea próbuje z kolei znaleźć sposób na zrealizowanie swoich marzeń. Bardzo łatwo zrozumieć, dlaczego obawia się powrotu do starego trybu życia.

Bromance. Klub książki to powieść, na którą czytelnicy czekali od dawna. Lyssa Kay Adams prezentuje problemy małżeńskie od kuchni, stara się ukazać dwie strony medalu, ale jednocześnie podkreślić, że zawsze pozostaje czas na walkę o związek. Historia Gavina i Thei jest pełna problemów, kłótni i wyrzutów sumienia, lecz ich relacja nie jest definitywnie przekreślona. Czy uda się uratować to małżeństwo, zanim będzie za późno?

Ocena: 9/10

Bromance. Klub książki otrzymałam od Wydawnictwa Kobiece. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze: