A Curse So Dark and Lonely | Brigid Kemmerer

Bestia rusza na polowanie.


 
Potężna klątwa sprawiła, że książę Rhen stracił wszystko - dom, rodzinę i nadzieję na szczęśliwe życie. Mężczyzna stał się potworem, który grasuje po własnych ziemiach i niszczy marzenia swoich poddanych. Każdy sezon ofiaruje mu szansę na złamanie okrutnego czaru, lecz zadanie nie jest proste - młody władca musi pokochać z wzajemnością swoją wybrankę. Gdy jednak strażnik uprowadza tym razem temperamentną dziewczynę, która nie ma zamiaru grać według ustalonych zasad, Rhen musi zmierzyć się z przeciwnościami losu. Harper pragnie powrócić do rodziny, lecz los obcej krainy nie jest jej obojętny. Dziewczyna obiecała, że miłość nigdy nie pojawi się między nią a Rhenem i zamierza dotrzymać danego słowa. Co jednak stanie się, gdy wspólny cel połączy ich w walce o lepszą przyszłość Emberfall?
 
A Curse So Dark and Lonely to powieść, która atakowała mnie z każdej strony. Historia napisana przez Brigid Kemmerer zdobyła serca czytelników z całego świata. Nie mogłam się powstrzymać i sięgnęłam po opowieść rodem z Pięknej i Bestii. Czy jednak Harper i Rhen mogą liczyć na szczęśliwe zakończenie?
 
Brigid Kemmerer od pierwszych stron wprowadza czytelnika do magicznego świata Rhena. Zaklęta kraina jest niezwykle ciekawie przedstawiona - autorka skupia się nie tylko na klątwie, ale również na życiu poddanych poza murami zamku. Harper oraz Rhen przedstawiają swoje przemyślenia i prowadzą czytelnika po tajemnicach ukrytych w zamku Ironrose. Nie sposób się oderwać od tej opowieści - kartki przelatują między palcami w zastraszającym tempie, a zakończenie zaskakuje niespodziewanym zwrotem akcji.
 
A Curse So Dark and Lonely nawiązuje swobodnie do Pięknej i Bestii, lecz jednocześnie korzysta z nowych wątków. Pojawiają się oryginalne pomysły, które autorka poprowadziła w intrygującym kierunku. Główna bohaterka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, a poboczne postaci również borykają się z różnymi chorobami. Niestety, w utworze pojawia się również mnóstwo schematów, które rozwiązane zostają w sposób przewidywalny i nużący. Wątek miłosny nie należy do najmocniejszych stron tej powieści, a relacjom między bohaterami brakuje głębi.
 
Harper to bohaterka, która zaskoczyła mnie swoim charakterem. Dziewczyna jest świadoma swojej choroby, lecz nie pozwala, aby kierowała ona jej życiem. Bierze sprawy w swoje ręce i walczy z przeciwnościami losu - trudną sytuacją rodzinną, klątwą rzuconą na Emberfall oraz wyzwaniami stojącymi jej na drodze. Rhen często zachowywał się infantylnie, dlatego nie poczułam do niego takiej sympatii. Grey stanowił natomiast tajemnicę całej powieści - zakończenie sprawiło, że nie mogę się doczekać kontynuacji, aby poznać prawdę o jego losach.
 
A Curse So Dark and Lonely oprowadzi Was po Emberfall i umożliwi złamanie klątwy. Brigid Kemmerer stworzyła historię pełną oryginalnych wątków, ale jednocześnie typowych schematów, z którą można się jednak świetnie bawić. Historia Harper i Rhena nie pozwoli Wam szybko powrócić do rzeczywistości - obiecuję Wam, że po takim zakończeniu oczekiwanie na kolejny tom będzie prawdziwą udręką!
 
Ocena: 7/10
 
Sprawdź inne nowości!
 
 


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz: