Chłopaki nie dziergają | T. S. Easton

 Zajęcie tylko dla dziewczyn... Czy na pewno?


Ben Fletcher unikał kłopotów, jednak przez jedną niefortunną sytuację zostaje objęty nadzorem kuratorskim. Od tej pory chłopak ma pisać przez rok dziennik, włączyć się do programu ''Spłać swój dług'' i chodzić na wybrane zajęcia. Ben postanawia spróbować sił w robieniu na drutach i - o dziwo - wychodzi mu to bardzo dobrze. Ze względu na stereotypy, chłopak musi jednak ukrywać prawdę przez ojcem, kolegami i niesamowitą dziewczyną, która mu się podoba. Tajemnice szybko wychodzą jednak na jaw...

Chłopaki nie dziergają to powieść T. S. Eastona, która opowiada historię Bena Fletchera. Nietypowy pomysł związany z dzierganiem sprawił, iż chciałam koniecznie zapoznać się z tą lekturą. Czy chłopakowi udało się znaleźć nową pasję?

T. S. Easton posługuje się bardzo przyjemnym językiem, który ma w sobie zarówno powagę jak i szczyptę humoru. Kartki przelatywały mi przez palce w zastraszającym tempie, a po zakończeniu lektury nie mogłam uwierzyć, że to już koniec. Powieść prowadzona jest w formie dziennika pisanego przez głównego bohatera.

W książce poruszane są różnorodne wątki, ale najbardziej wyróżniony został motyw dotyczący dziergania. T. S. Easton ukazuje stereotypy, które nie pozwalają lub ograniczają w dany sposób człowieka przed rozwijaniem swoich pasji. Ben Fletcher próbuje ukrywać swoje hobby przed rodziną i znajomymi, lecz taka tajemnica nie pozostanie nią bardzo długo. W lekturze pojawią się także rozbudowane relacje rodzinne, potęga przyjaźni, prześladowanie przez rówieśników, zauroczenia, szalony wiek dorastania, nadzór kuratorski oraz pokonywanie własnych słabości.

Ben Fletcher to bardzo pozytywna postać, choć momentami potrafił być irytujący. Bardzo przypadło mi do gustu, iż autor postanowił zróżnicować charaktery i przedstawić czytelnikowi wiele odmiennych postaci. Niektórzy bohaterowie mogą się wydawać nieprzyjaźni, lecz w głębi serca są oni dobrzy i wrażliwi.

Chłopaki nie dziergają to świetna książka skierowana do młodzieży, która potrafi wywołać uśmiech na twarzy, ale jednocześnie nakłonić do chwili refleksji. Autor opisuje historię Bena w interesujący sposób i zachęca do walki o własne zainteresowania. Powieść idealnie sprawdzi się na lekturę przeznaczoną na wiosenne popołudnie. Czy dołączysz do konkursu dziergania wraz z Benem Fletcherem? Nie czekaj dłużej!

Ocena: 8/10

Chłopaki nie dziergają otrzymałam od Wydawnictwa YA. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Fantastyczna seria! Obie książki są warte przeczytania i polecania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię to wydawnictwo, zapisze tytuł :)

    OdpowiedzUsuń