Pikantne historie dla pendżabskich wdów | Balli Kaur Jaswal

 Pendżabskie kobiety odnajdują siebie na nowo w szalonym Londynie!


Nikki nigdy nie była bardzo mocno przywiązana do swojej sikhijskiej społeczności. Dziewczyna rzuciła studia i obecnie ledwo wiąże koniec z końcem - udało się jej zamieszkać w swoim małym mieszkanku, lecz praca w barze nie sprawia jej wielkiej przyjemności. Gdy Nikki dowiaduje się o poszukiwaniach nauczyciela na zajęcia z kreatywnego pisania, szybko postanawia spróbować szczęścia. Okazuje się, iż uczestniczki, sikhijskie wdowy, pragną poznać jedynie podstawy pisania. Kobiety odsłaniają jednak część swojej duszy i pokazują, iż mają własne pragnienia i marzenia. Gdy wybucha wielki skandal, wszystko się zmienia...

Pikantne historie dla pendżabskich wdów zapowiadały nietypową historię o kobietach w różnym wieku. Powieść autorstwa Balli Kaur Jaswal obiecywała lekko pikantną historię z odrobiną humoru, od której nie sposób będzie się oderwać. Czy historia o Nikki oraz uczestniczkach jej kursu rzeczywiście jest warta uwagi?

Balli Kaur Jaswal pisze bardzo lekko. Strony utworu przelatują między palcami w zastraszającym tempie, a wydarzenia rozgrywające się na kartach powieści zaskakują. Autorka wplata niektóre z opowiadań napisanych przez uczestniczki w całą historię. Wiele wątków jest ciekawie rozwiniętych, lecz nie spodobało mi się ukazanie miłosnego oraz kryminalnego wątku. Zostały one potraktowane po macoszemu.

Nikki poznaje kobiety z sikhijskiej społeczności, które są w różnym wieku i posiadają własne doświadczenia. Dzielą się nimi podczas kursu. Dziewczyna zaczyna poznawać prawdziwe uczucia wdów, które z każdymi zajęciami odkrywają coraz więcej swojego charakteru oraz serca. Opowiadają o swoich problemach, marzeniach, pragnieniach, wspomnieniach oraz historiach. Jest to powieść, która poruszy wątki dotyczące niespełnionych pragnień, bólu związanym ze stratą najbliższych, marzeń o pięknej miłości, idei aranżowanego małżeństwa czy odnalezienia własnej drogi w życiu.

Nikki jest postacią, którą z każdą kolejną stroną coraz bardziej lubiłam. Na samym początku wydawała mi się straszliwie infantylna, opryskliwa i zrezygnowana życiem. Im dalej czytałam tym bardziej jej charakter się zmieniał, a ja poznawałam jej prawdziwe uczucia, zalety oraz wady. Nie do końca przypadło mi do gustu przedstawienie pozostałych postaci. Autorka opisywała je niedokładnie i nie były one interesujące.

Pikantne historie dla pendżabskich wdów zabiorą Was do małej sali pełnej uczestniczek kursu kreatywnego pisania, które opowiedzą pikantne historie, lecz odkryją również swoje serca. Balli Kaur Jaswal z odrobiną humoru opisuje losy Nikki oraz wdów. Myślę, że czytelnicy spragnieni nietypowej i oryginalnej historii z wątkiem erotycznym powinni zainteresować się powyższym tytułem. Opowieść Nikki zapewni Wam niesamowitą rozrywkę na parę godzin!

Ocena: 7/10

Pikantne historie dla pendżabskich wdów otrzymałam od Wydawnictwa Czarna Owca. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz:

  1. Może się skusze, gdyż odrobinę tajemniczo prezentuje się fabuła i chyba pikantnie :)

    OdpowiedzUsuń