English Matters, Deutsch Akutell, Business English Magazine, Business English Magazine: Hospitality | Wrzesień-Październik 2017

Kolejne przygody z językami!


ENGLISH MATTERS

Najnowszy numer English Matters zapowiada świetną przygodę z artykułami. O czym tym razem można było przeczytać w magazynie?
 • W dziale This and That znajdziecie odkrycie dotyczące mamutów oraz ciekawostkę z nimi związaną.
 • Okładkowy artykuł jest jednym z najciekawszych w całym numerze. The Naked Truth opisuje wykorzystanie nagości w reklamach i mówi o zdobywaniu dobrej lub złej sławy przez reklamujące firmy osoby.
 • Buckingham Palace - Behind the Queen's Front Door opisuje dom królowej Elżbiety II oraz historię budynku, w którym mieszka. Lektura jest pełna interesujących informacji.
 • Niedawno recenzowałam dwa pierwsze sezony tego serialu oraz trzeci, który miał premierę w czerwcu. Poldark - a Period Drama for Everyone to tekst, który w skrócie opowiada o produkcji BBC oraz jej całej fabule. Artykuł, który warto przeczytać!
 • W dziale Travel znajdziecie miasto znajdujące się naprawdę niedaleko od Londynu. Mowa oczywiście o Winchester, które skrywa wiele tajemnic. Czeka Was wyprawa do wielu muzeów, katedry czy Great Hall, gdzie ukryty jest okrągły stół utożsamiany z rządami króla Artura Pendragona.

Magazyn English Matters po raz kolejny bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Świetnie napisane artykuły nie pozwolą oderwać się od lektury nawet na krótką chwilę. Wiele tekstów można odsłuchać w formacie MP3, a listę słówek pobrać ze strony. Nauka z tym magazynem to sama przyjemność!

Ocena: 10/10


DEUTSCH AKTUELL

Deutsch Akutell ponownie zaskakuje. Co takiego warto przeczytać w 84 numerze?
 • Na sam początek polecam przyjrzeć się działowi Film | Buch | Musik, gdzie znajdziecie ciekawe propozycje. Również kalendarz przedstawi Wam wiele wrześniowo-październikowych atrakcji!
 • W dziale Leute znajdziecie tekst Eva Zeller. Jest on zdecydowanie wart uwagi, gdyż opowiada o niemieckiej autorce licznych powieści oraz opowiadań.
 • Artykuł o Biblii jest jednym z najlepszych w tej odsłonie magazynu. Die Bibelubersetzung von Martin Luther opowiada historię tej księgi na przestrzeni wielu lat.
 • Okładkowy artykuł zdecydowanie trzeba przeczytać! Wie religios sind die Deutschen? to tekst, który przedstawia Niemców oraz ich wiarę. Czy nadal jest niezachwiana? Tego dowiecie się w magazynie!
 • W dziale Reise przeczytacie tekst Lutherstadt Wittenberg - wo Vergangenheit und Gegenwart aufeinander treffen. Informacje o historii tego miasta oraz miejscach, które warto odwiedzić będą bardzo pomocne przy planowaniu podróży do Niemiec.

Deutsch Aktuell pozytywnie zaskakuje swoimi tekstami. Wiele z nich można odsłuchać w formacie MP3 na stronie Wydawnictwa. Dodatkowym atutem tego magazynu jest możliwość pobrania listy słówek z artykułów. Nauka z tym magazynem nie będzie straszna - spróbujcie przygody z językiem niemieckim wraz z Deutsch Akutell!

Ocena: 10/10


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine tym razem prezentuje wiele interesujących artykułów. Które z nich trzeba przeczytać?
 • W dziale International znajdziecie artykuł o kawie. The Magic of Coffee przedstawia jej historię, ukazuje największych eksporterów oraz importerów i opowiada o niezwykle wartościowych składnikach, które ten napój posiada. 
 • Arresting the Global Bee-pocalypse to tekst, który każdy powinien przeczytać. Niestety, lecz pszczoły giną masowo z niewiadomych powodów. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ od istnień tych maleńkich istot zależy również poziom naszego życia.
 • Okładkowy artykuł opowiada o kryptowalutach. Cryptocurrencies - the Future of Money? przedstawia początki, zalety oraz wady - czy jednak na pewno warto?
 • The Power of Woman ukazuje silne osobowości, które walczą z poważnymi problemami społeczeństwa. We wcześniejszych latach uhonorowano takie nazwiska jak Jane Fonda, Jennifer Lopez, Gwyneth Paltrow czy Oprah Winfrey. Tym razem magazyn przedstawia tegoroczne silne kobiety oraz ich walkę o sprawiedliwość.
 • Profiting from Fidgets znajdziecie w dziale Business Trends. Artykuł przedstawia małą zabawkę, która opanowała świat w zastraszającym tempie. O początkach oraz korzyściach z posiadania tego przedmiotu przeczytacie w tekście.

Business English Magazine ponownie zachwyca wielką ilością artykułów. Każdy znajdzie w magazynie coś dla siebie. Wiele tekstów można odsłuchać w formacie MP3. Język biznesowy angielski zdecydowanie się przyda, a  jego nauka nie musi być przerażająca. Sięgnijcie po magazyn Wydawnictwa Colorful Media i wkroczcie w świat pełen niesamowitych informacji!

Ocena: 10/10

BUSINESS ENGLISH MAGAZINE: HOSPITALITY

Business English Magazine: Hospitality to najnowszy specjalny numer magazynu. Tym razem przeczytamy trochę o hotelarstwie, cateringu, liniach lotniczych czy wypoczynku na statkach. Zapnijcie pasy - czeka Was podróż pełna niesamowitych atrakcji!
 • Hotelowe życie zawsze wyobrażane jest jako wieczny wspaniały odpoczynek. Takich miejsc nie chce się opuszczać. W dziale Hotels znajdziecie artykuł Come to Stay - Celebrities that Never Went Away. Opowiada on właśnie o znanych osobach, które zrobiły z apartamentów swój drugi dom.
 • W dziale Restaurants & Cafes znajdziecie artykuł Three Stars for Michelin, który opowiada o powstaniu sposobu oceniania, nagrodzonych restauracjach czy szefach kuchni z największą ilością gwiazdek.
 • Kawiarnie zachwycają nas obecnie swoim wyglądem oraz smakiem serwowanych w nich napojów. Czy wiecie jednak jak wyglądały te XVII oraz XVIII-wieczne miejsca? Early Coffee Houses przedstawiają prawdziwą rzeczywistość kawiarni w tamtych czasach.
 • The Wedding Business przyda się przy planowaniu wspaniałego wesela. Magazyn podsunie Wam wiele ciekawych pomysłów na zorganizowanie tego ważnego dnia.
 • Crusading Cruise Ships to jeden z najciekawszych artykułów w całym numerze. Tekst przedstawia dane, wnętrza największych statków świata oraz zalety i wady takiego sposobu podróżowania.
 • Również w dziale Travel znajdziecie artykuł dotyczący stewardów oraz stewardess. The Role of a Flight Attendant opowiada o rolach członków załogi pokładu samolotu oraz ich historii.
 • Hospitality - Ten of the Best to wisienka na torcie dla czytelników i wielbicieli filmów. Na samym końcu magazynu znajdziecie po dziesięć propozycji filmów oraz książek związanych z tematyką poruszaną w tym wydaniu specjalnym.

Business English Magazine: Hospitality zawiera mnóstwo świetnych artykułów, których różnorodność pozwoli każdemu znaleźć idealny tekst dla siebie. Jestem naprawdę zadowolona z lektury specjalnego wydania magazynu. Wiele artykułów można odsłuchać w formacie MP3. Nie mogę się doczekać kolejnych numerów językowych magazynów. Z nimi nauka to sama przyjemność!

Ocena: 10/10

English Matters, Deutsch Akutell, Business English Magazine oraz Business English Magazine: Hospitality otrzymałam od Wydawnictwa Colorful Media. Bardzo dziękuję!


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz