Poldark. Czarny księżyc | Winston Graham

Trudne decyzje i ciężkie chwile, czyli Czarny księżyc!

Konflikt między rodem Poldarków a Warlegganów nadal trwa. Elizabeth obarczona nowymi obowiązkami w związku z narodzinami jej drugiego syna, zatrudnia guwernantkę, Morwennę Chynoweth. Gdy jednak dziewczyna zakochuje się w Drake'u, bracie Demelzy, pojawiają się kolejne problemy. Czy wszystko skończy się dobrze?

Poldark. Czarny księżyc to piąty tom serii o rodzie Poldarków autorstwa Winstona Grahama. Utwór ten napisany po dwudziestu latach jest bezpośrednią kontynuacją historii poznanych bohaterów. Czy ponownie wciągnęłam się w przygody postaci?

Winston Graham wprowadza wiele nowych wątków, które urozmaicają i dodają bohaterom dylematów. Możemy zaobserwować konsekwencje niektórych decyzji z poprzednich tomów, które mają duży wpływ na rozwój sytuacji. Autor w tle opisuje również problemy polityczne i wplata pomiędzy wydarzenia historię - rewolucja francuska gra w tym tomie sporą rolę. Niektóre rozdziały, które opisywały ten wątek były jednak nużące. 

Uczucie pomiędzy Morwenną a Drake'iem jest punktem odrodzenia się konfliktu pomiędzy wrogimi rodzinami. Elizabeth nie może zapomnieć o krzywdzie jakiej doznała, George pragnie za wszelką cenę pokazać swoją wyższość nad przeciwnikiem, a Ross próbuje odbudować swoje małżeństwo. W tle przewijają się również silne kobiety - Demelza, która próbuje pomóc najbliższym w ciężkich chwilach; Elizabeth, walcząca o odzyskanie swojego ukochanego; oraz Verity, lojalna i uczynna przyjaciółka.

Utwór wywołuje wiele emocji, które towarzyszą czytelnikowi jeszcze przez długi czas po lekturze. Zakończenie jest zaskakujące, akcja pędzi do przodu w zabójczym tempie, a zaskoczenie i złamane serce jest gwarantowane. Winston Graham potrafi jak nikt inny urozmaicić fabułę i obrócić wszystko o 180 stopni.

Poldark. Czarny księżyc to świetna historia, z którą bardzo miło można spędzić czas. Winston Graham opisuje barwne perypetie bohaterów, ich problemy, konflikty oraz uczucia. Za każdym razem autor potrafi zaskoczyć czytelnika nowym pomysłem i zaszokować nagłym zwrotem akcji. Sięgnijcie po serię Winstona Grahama i dajcie się porwać niesamowitej przygodzie!

Ocena: 8/10

Poldark. Czarny księżyc otrzymałam od Wydawnictwa Czarna Owca. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz:

  1. Obecnie czytam pewną serię rodzinną i póki co odnajduję się w podobnych klimatach, dlatego w przyszłości z chęcią sięgnę po proponowaną przez Ciebie sagę rodzinną, bo czuję, że to coś dla mnie.

    OdpowiedzUsuń