Niebezpieczna piękność | 1998

Wykształcone weneckie kurtyzany.


XVI wiek, Wenecja.
Veronica Franco to córka ubogiej kurtyzany, Paoli. Dziewczyna pragnie przeżyć prawdziwą miłość i żyć jak zwyczajna, szczęśliwa dziewczyna. Nie wszystko idzie jednakże po jej myśli. Marc Venier, który zauroczył ją swoją osobą, nie może się z nią związać ze względu na swoją pozycję. Veronica postanawia zostać kurtyzaną - zdobywa pozycję, majątek, przyjaciół, lecz także wrogów...

Niebezpieczna piękność to biograficzny dramat z 1998 roku wyreżyserowany przez Marshalla Herkovitza. Historia o Veronice Franco zaintrygowała mnie i pragnęłam dowiedzieć się więcej o jej osobie. Postanowiłam zobaczyć film opowiadający o losie tej kobiety. Czy warto go obejrzeć?


Niebezpieczna piękność to niecałe dwie godziny niezwykłej rozrywki. Historia Veronici Franco zaczyna się od decyzji kobiety o zostaniu kurtyzaną. Obserwujemy jej przemianę i naukę, aby następnie patrzeć na trudne decyzje, które podejmuje. Bohaterka nawiązuje wiele znajomości. Niektóre z nich pomagają jej i przynoszą wiele korzyści, a inne mogą zaszkodzić w niedalekiej przyszłości. W filmie znajdują się sceny erotyczne, lecz są one przedstawione w bardzo wrażliwy sposób. Dzięki tej subtelności nie można się poczuć zgorszonym i odrzuconym od produkcji. 

Od ekranu nie będzie można oderwać wzroku przez piękną scenerię. Miejscem akcji jest Wenecja, przedstawiona w obłędnie uroczy sposób. Na uwagę zasługują również ładne stroje z epoki. Muzyka George'a Fentona idealnie wkomponowała się w różnorodne sceny.


Catherine McCormack w bardzo intrygujący sposób przedstawiła postać Veronici Franco. Jej charakter i zachowanie zmieniały się z każdą minutą filmu. Na wyróżnienie zasługuje także Rufus Sewell. Aktor ciekawie ukazał swojego bohatera - Marco Veniera.

Niebezpieczna piękność zabrała mnie do wspaniałej szesnastowiecznej Wenecji. Produkcja nakreśla słodko-gorzką historię młodej kurtyzany, która próbuje walczyć o siebie i prawdziwą miłość. Fani filmów kostiumowych będą zachwyceni produkcją z 1998 roku. Czy będziecie towarzyszyć Veronice Franco do samego końca?

Ocena: 10/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Mam dokładnie takie samo zdanie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cenię sobie filmy kostiumowe, opowiadające o czasach, które znamy jedynie z opowieści. Takie produkcję posiadają niezwykły klimat, dzięki któremu można się rozmarzyć.

    OdpowiedzUsuń