PRZEDPREMIEROWO: Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy | Anne-France Dautheville

 Rośliny i ich tajemnice...

PREMIERA 16 MARCA!


Przyroda codziennie zaskakuje nas swoimi niezwykłymi tajemnicami. Na co dzień żyjemy pośród tych wszystkich magicznych roślin, które poznajemy dokładniej na zajęciach w szkołach. Są to jednakże zachwycające organizmy. Większość ich sekretów są nieznane dla ludzkości i jedynie lata obserwacji mogą to zmienić. Czy jesteście gotowi odkryć tajemnice roślin?

Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy to książka autorstwa Anne-France Dautheville, w której znajduje się mnóstwo ciekawostek, informacji oraz spostrzeżeń. Obawiałam się, że utwór będzie zawierał jedynie sztywno przedstawione fakty i nie sprawią one, że moje zainteresowanie literaturą popularnonaukową wzrośnie. Nie miałam jednak powodów do zmartwień - po lekturze książki Anne-France Dautheville mogę Wam szczerze powiedzieć, że warto czekać na premierę tego utworu!

Książka jest napisana bardzo lekkim i podszytym humorem językiem, który sprawia, że czytane informacje są przyswajane z niezwykłą łatwością. Fakty o roślinach są podane w przystępny sposób, aby czytelnik nie zniechęcił się użyciem profesjonalnych terminów. Wydanie utworu jest przepiękne - cudowne rysunki, ramki czy różne odmiany czcionek przyciągają wzrok.

Myślę, że utwór skierowany jest do wszystkich - nie tylko do osób zainteresowanych światem przyrody. Fakty są naprawdę ciekawe, a ich wiedza może przydać się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Czytelnicy nie muszą się obawiać nudnej książki. Sekrety roślin wciągają już od pierwszych zdań!

Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy to jedna z tych pozycji, które powinno się posiadać na własnej półce. Myślę, że utwór w szczególności przypadnie do gustu osobom uwielbiającym książki o podobnej tematyce, lecz czytelnicy, którzy nie mają prawie nic wspólnego z przyrodą, nie powinni od razu mówić ''nie''. Ja jestem zachwycona swoją przygodą i nie mogę się doczekać kolejnych książek autorstwa Anne-France Dautheville. Mam nadzieję, że będą równie wspaniałe!

Ocena: 9/10

Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy otrzymałam przedpremierowo od Wydawnictwa Literackie. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze: