PRZEDPREMIEROWO: Pod presją | Michelle Falkoff


Kara próbuje być idealna. 


PREMIERA 15 LUTEGO!


Kara jest perfekcyjna. Dziewczyna zmaga się jednakże z wieloma problemami, które próbuje ukryć przed spojrzeniami społeczeństwa. Nagłe utrapienie z cerą, ciągła nauka do namnażających się testów, pragnienie zadowolenia swoich rodziców... Kara postanawia zażyć nielegalne pigułki, które mają pomóc jej opanować stres i straszną presję. Niestety, lecz ktoś wie o jej sekrecie i zaczyna ją szantażować. Co zrobi Kara, aby nie wyszło na jaw, że jej życie nie jest takie perfekcyjne jak się wydaje?

Pod presją to najnowsza powieść bestsellerowej autorki Michelle Falkoff. Po lekturze Playlist for the dead, postanowiłam sięgnąć po utwór poruszający kolejne problemy, z którymi boryka się w dzisiejszych czasach młodzież. Czy historia Kary jest intrygująca, lecz także pouczająca?

Michelle Falkoff ma bardzo lekki styl pisania, dlatego powieść można z łatwością przeczytać w niecałe dwie godziny. Autorka porusza wiele problemów, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie tego utworu. Brak towarzystwa, kłopoty z cerą, próba usatysfakcjonowania rodziców, pierwsze zauroczenia czy wspomaganie się lekami - o tym między innymi przeczytacie w tej lekturze.

Jednym z głównych wątków tego utworu jest szantaż. Główna bohaterka musi odkryć tożsamość osoby, która zna jej tajemnicę. Niestety, lecz nie do końca byłam zadowolona rozwinięciem tego zagadnienia przez autorkę. Zakończenie nie zaskoczyło mnie. Wszyscy bohaterowie idą w swoją stronę, a czytelnik może gdybać co mogło stać się dalej. Miałam nadzieję, że autorka przedstawi ich dalsze losy - liczyłam na coś zdecydowanie więcej.

Postać Kary była ciekawie nakreślona. Niekiedy jej zachowanie mogło doprowadzić czytelnika do szewskiej pasji: momentami postępowała irracjonalnie, innym razem jej zachowanie było infantylne, lecz szczerze jej współczułam i kibicowałam w odnalezieniu własnej ścieżki w życiu. Dziewczyna była pod wielką presją, którą odczuwała ze strony swoich bliskich jak i w szkole, gdzie rywalizacja pomiędzy kolegami oraz koleżankami była na porządku dziennym. Kara odsunęła się również od swoich przyjaciół, aby zachować wizerunek perfekcyjnej nastolatki.

Pod presją to książka opowiadająca interesującą historię, która jednocześnie porusza współczesne problemy młodzieży. Bohaterowie powieści oprócz swoich prywatnych bolączek, muszą zmierzyć się z tajemniczym szantażystą, którego tożsamość jest dla nich nieznana. Utwór poleciłabym szczególnie młodzieży, która szuka zajmującej i wciągającej lektury o nastolatkach. Ja jestem zadowolona z mojej przygody z Karą. Nie mogę się doczekać kolejnych powieści tej autorki - mam nadzieję, że będą równie dobre!

Ocena: 7/10

Przedpremierowy egzemplarz Pod presją otrzymałam od Wydawnictwa Feeria. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

6 komentarzy:

 1. Książka ta zainteresowała mnie, choć muszę przyznać, że od dłuższego czasu nie miałam niczego młodzieżowego w rękach :)

  Pozdrawiam
  ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Tobie również przypadnie do gustu!

   Usuń
 2. Czytałam Playlist for the dead tej autorki i nie byłam zachwycona, dlatego raczej odpuszczę sobie tę pozycję, bo Michelle Falkoff po prostu nie do końca trafia w mój gust ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. Playlist for the dead było według mnie naprawdę słabe, ale z ciekawości sięgnęłam po Pod presją i tutaj było już o wiele lepiej :) Może całej historii brakuje jakiegoś efektu wow, jednak zagadka związana z szantażem była interesująca i nie spodziewałam się takiego rozwiązania, choć żałuję, że autorka bardziej nie rozwinęła wątku chorobliwego perfekcjonizmu. Ogolnie jestem zadowolona, choć mogło być lepiej.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń