Nawet o tym nie myśl | Sarah Mlynkowski


Czytanie w myślach jednak nie jest takie fajne...


Dzień zapowiadał się zwyczajnie: trzeba było przetrwać na lekcjach, poplotkować ze znajomymi, spotkać się z miłością swojego życia... Niestety, za sprawą szczepionki przeciw grypie, uczniowie klasy ''Dziesiątej Be'' uzyskali niezwykłą zdolność czytania w myślach. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, iż nastolatkowie słyszą wzajemnie swoje myśli, co powoduje, że sekrety w zastraszającym tempie wychodzą na jaw...

Nawet o tym nie myśl to pełna humoru i szkolnych rozterek powieść autorstwa Sarah Mlynkowski.  Utwór jest powiewem świeżości wśród namnażających się powieści młodzieżowych o miłości. Sarah Mlynkowski przedstawia w swojej książce historię całej klasy, która zmaga się z różnorodnymi problemami.

Dialogi i opisy nie były ciekawe i przedstawiały bohaterów utworu w złym świetle. Ich infantylny tok myślenia i niektóre niemądrze podjęte przez nich decyzje zaważyły na dalszych losach całej klasy. Niestety, lecz zakończenie nie było dla mnie zaskakujące.
Wątek czytania w myślach był bardzo interesujący, lecz Sarah Mlynkowski spychała go niekiedy na drugi tor ze względu na rozterki bohaterów. Nie rozwinęła go w pełni i niektóre kwestie zostawiła bez odpowiedzi.

Sarah Mlynkowski porusza w tej powieści problemy szkolne i robi to z odrobiną humoru. Bohaterowie będą zmagać się z pierwszymi zauroczeniami, strachem o własne tajemnice, uczuciem zdrady, nieśmiałością i pragnieniem wyróżnienia się z towarzystwa.
Mamy do czynienia z wieloma postaciami, lecz żadna z nich nie jest bardzo dokładnie przedstawiona. Autorka ukazuje nam jedynie urywki z ich życia prywatnego. Osobiście nie poczułam sympatii do żadnej osoby z klasy.

Nawet o tym nie myśl to interesująca powieść, z którą można się świetnie bawić. Powieść jest napisana lekkim językiem i można ją bez trudu przeczytać w dwie godziny. Niestety, lecz ja zauważyłam w niej mnóstwo niedociągnięć. Mam nadzieję, że drugi tom będzie lepszy i Sarah Mlynkowski pozytywnie mnie zaskoczy. Jeśli interesujecie się telepatią i lubicie czytać o rozterkach szkolnych czy śmiesznych sytuacjach to oznacza to, iż jest to powieść dla Was.

Ocena: 4/10

Nawet o tym nie myśl otrzymałam od Wydawnictwa Feeria, bardzo dziękuję!
 

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

9 komentarzy:

 1. To chyba czas, żebym i ja sięgnęła po tę powieść i zobaczyła, jak mnie się spodoba/ nie spodoba! :D
  Niebawem biorę się za lekturę - i wtedy porównamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oo zaciekawiłaś mnie nią. Pomyślałam, że raczej nie będzie to wymagająca lektura, dlatego ją odpuściłam, ale teraz mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, może Ty również pozytywnie ją odbierzesz :)

   Usuń
 3. Fabuła kusząca, ale trochę niedopracowanie obniża jej notę :( szkoda, ale nie mówię jej "nie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto wie, może Tobie przypadnie do gustu? :)

   Usuń
 4. Oj to ja podziękuję, nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Motyw telepatii mnie ciekawi, ale widzę, że ogólnie książka nie przypadła Ci zbytnio do gustu, toteż jeszcze zastanowię się nad nią.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fabuła jest bardzo ciekawa. Książki, przy których można się dobrze bawić batrdzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń