Kocham Paryż | Isabelle Lafleche

Ach, jak ja kocham Paryż!


Życie Catherine Lambert układa się po jej myśli. Zdobyła wymarzoną pracę u Diora, cudowne mieszkanie w jednej z najlepszych dzielnic w Paryżu oraz kochanego chłopaka, Antoine. Kobieta u boku swojego asystenta Rikasha zajmuje się największymi przedsięwzięciami dla firmy. Niestety, domek z kart zaczyna się burzyć. Praca Catherine polega na łapaniu fałszerzy ubrań od Diora. Kobieta staje się dla nich celem i zaczyna otrzymywać obraźliwe maile oraz telefony z pogróżkami. Na dodatek ukochany Antoine zamyka się na pracę i zaczyna odrzucać ukochaną...
Czy Catherine da sobie radę?

Kocham Paryż to niesamowity drugi tom przygód nieustraszonej prawniczki, Catherine Lambert. Tym razem Isabelle Lafleche przenosi ją do Paryża - stolicy mody. Kobieta będzie miała do czynienia z przestępcami i przystojnymi mężczyznami, którzy będą wiernie trwać u jej boku w niebezpiecznych ekspedycjach...

Isabelle Lafleche od razu wprowadza czytelnika w świat dzielnej bohaterki, która niejednokrotnie będzie miała do czynienia z przestępcami. Początek utworu zapowiada raj na ziemi, lecz rzeczywistość daje o sobie znać i Catherine musi wraz z Rikashem wyruszyć na podbój marki Diora.

Lekki język sprawił, iż powieść przeczytałam w dwie godziny i musiałam sięgnąć po kolejny tom - nie mogłam doczekać się dalszych losów bohaterki. Isabelle Lafleche potrafi zainteresować czytelnika i sprawić, że zapomni o całym otaczającym go świecie. Nie spodobał mi się wątek miłosny i jak go poprowadziła autorka. Samego ukochanego Catherine jest w powieści bardzo mało. Antoine nie oczarował mnie, a wręcz przeciwnie - jego skupienie i ciągłe pragnienie bycia najlepszym w pracy namieszało jedynie w życiu głównej bohaterki.

Catherine Lambert sprawia wrażenie bardzo sympatycznej i empatycznej osoby. Bohaterka potrafi z łatwością przekonać do siebie czytelnika i wciągnąć go w cudowną historię. Było mi przykro, że kobieta momentami trafiała na osoby niewarte zaufania. Były one pełne zazdrości i pragnęły zniszczyć jej życie. Mam nadzieję, że nasza bohaterka nie będzie musiała tego przeżywać w trzecim tomie.

Kocham Paryż to porywająca historia, która zabierze czytelników do świata mody, elegancji i - co najlepsze - malowniczego Paryża. Przygotujcie się na niesamowitą przygodę z Catherine i Rikashem, którzy dzielnie przemierzają uliczki w poszukiwaniu zbrodni. Takiej historii prawniczej jeszcze nie było!

Ocena: 9/10

Fałszerzy łapałam z Catherine dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Uwielbiam takie, napisane z rozmachem, książki. Z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, można się z nią świetnie bawić :)

   Usuń
 2. Po takiej recenzji trudno się oprzeć

  OdpowiedzUsuń