Książę Persji. Piaski Czasu | 2010

Uratuj świat wraz z Dastanem!

Dastan w dzieciństwie został przygarnięty przez Króla Sharamana do rodziny królewskiej. Od tamtej pory stał się księciem Persji, którego imperium rozciągało się od Zachodnich Chin do Morza Śródziemnego. Po piętnastu latach, wojsko perskie zajmuje święte miasto Alamut. Podczas oblężenia, Dastan znajduje tajemniczy sztylet. Mężczyzna po zdobyciu miasta zostaje wrobiony w morderstwo króla. W ucieczce pomaga mu księżniczka i władczyni miasta, Tamina, która próbuje odebrać mu sztylet. Może on uwolnić magiczne Piaski Czasu, które przyniosłyby zgubę na członków rodziny królewskiej...

Książę Persji. Piaski Czasu to film wyreżyserowany przez Mike'a Newella. Produkcja powstała na podstawie gier komputerowych. Z wysokimi wymaganiami postanowiłam przekonać się, czy ekranizacja jest warta uwagi. Czy dobrze bawiłam się z księciem Persji?


Produkcja amerykańska zachwyca wspaniałymi widokami. Twórcy wspaniale uchwycili piękno miasta Alamut oraz innych obiektów, które będziemy poznawać z każdą kolejną minutą. Również stroje idealnie odwzorowują klimat tamtych czasów.

Historia opowiada o losach przygarniętego księcia, który został wrobiony w zabójstwo swojego ojca. Mężczyzna przez cały film będzie próbował udowodnić swoim najbliższym, że to nie on stoi za tym czynem. Intrygi, magiczna moc sztyletu, niespodziewana miłość i niebezpieczne Piaski Czasu to dopiero początek namnażających się wątków. Mogę Wam obiecać jedno - nie będzie można oderwać oczu od ekranu!


Gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie. Jake Gyllenhaal w roli Dastana idealnie przedstawił swoją postać. Ukazane emocje, walka o sprawiedliwość i humor sprawiły, że seans był jeszcze przyjemniejszy. Również Gemma Arterton jako Tamina urozmaiciła produkcję. Jej zadziorny charakter i bojowa postawa były godne podziwu. 

Książę Persji. Piaski Czasu to niecałe dwie godziny wspaniałej rozrywki. Z łatwością można kibicować głównym bohaterom w walce z wrogimi przeciwnikami. Widzowie otrzymają film na wysokim poziomie z niezwykle interesującą historią. Niejeden raz można wstrzymać oddech, krzyknąć z zaskoczenia czy wybuchnąć śmiechem. Ja jestem zachwycona i zachęcam Was do spróbowania przygody z Dastanem i Taminą. Czy wraz z nimi znajdziecie tajemniczego mordercę króla Sharamana?

Ocena: 10/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz