Niespotykane piękno | Tamera Alexander

Wojna uczuć.


Eleonora Braddock przeżyła wojnę. Najgorszą walkę ma jednak przed sobą. Samotna kobieta nie potrafi zapewnić choremu ojcu odpowiedniej opieki, dlatego decyduje się na ostateczny krok, który może zniszczyć ich relację. Eleonora postanawia podążać za marzeniami, lecz brak wystarczających środków pieniężnych zmusza ją do poproszenia o pomoc bogatej ciotki - Adelicii Acklen. W rezydencji Belmont spotyka dumnego Marcusa, który pracuje w posiadłości jako ogrodnik. Eleonora nie wie jednak, iż Marcus ukrywa swoją prawdziwą tożsamość - mężczyzna od lat pragnie uciec od roli arcyksięcia, lecz obowiązki względem kraju i rodziny nie pozwolą o sobie zapomnieć...

Niespotykane piękno to drugi tom niezwykle barwnej trylogii autorstwa Tamery Alexander. Po zapoznaniu się z losami Claire i Suttona, postanowiłam sięgnąć po historię opowiadającą o życiu Eleonory oraz Marcusa. Czy ponowny pobyt w rezydencji Belmont zakończył się szczęśliwie?

Tamera Alexander posługuje się lekkim i niesamowicie obrazowym językiem. Czytelnik ma możliwość wyobrażenia sobie otoczenia, w którym przebywają bohaterowie, ale także zobrazowania sytuacji społecznej czy politycznej kraju. Losy Eleonory i Marcusa ukazywane są z perspektywy narratora trzecioosobowego, który skupia się w niektórych rozdziałach na dumnej bohaterce, a w innych przedstawia problemy austriackiego arcyksięcia.

Niezapomniane wrażenie pokochałam za niezwykły klimat i świetnie rozwinięte wątki, dlatego cieszy mnie, iż w Niespotykanym pięknie również nie zabrakło tych cech. Autorka skupiła się na ukazaniu życia Eleonory i Marcusa z różnych stron. Bohaterka zmierzy się z opieką nad ojcem, pogonią za nieuchwytnym marzeniem, poszukiwaniem wdowy po żołnierzu, ale także próbą zrozumienia nowych uczuć. Marcus pragnie natomiast udowodnić swojej rodzinie, iż stać go na wielkie rzeczy, co równocześnie bardzo go dręczy. Przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć, gdy mężczyzna próbuje znaleźć swoje miejsce w Ameryce. Zakończenie jest satysfakcjonujące i oferuje odpowiedzi na wszystkie pytania czytelnika.

Nie potrafiłam początkowo zapałać sympatią do bohaterów - dopiero po kilkudziesięciu stronach zdołałam ich polubić. Eleonora stara się dzielnie mierzyć z przeciwnościami losu, a jednocześnie oferować pomoc innym. Marcus jest chwilami straszliwie arogancki, choć jego największym marzeniem jest życie niezwiązane z polityką i władzą.

Niespotykane piękno utrzymuje wysoki poziom poprzedniego tomu i pozostawia niezwykle miłe uczucia po zakończeniu lektury. Tamera Alexander potrafi jednocześnie podkreślić radości życia, ale także pouczyć czytelnika, iż nie składa się ono jedynie ze szczęścia. Eleonora oraz Marcus poszukują własnej drogi i próbują zrozumieć łączącą ich relację, nie zaprzestając podążać za własnymi marzeniami. Sięgnijcie po drugi tom trylogii o rezydencji Belmont i przenieście się do świata pełnego kwiatów i nadziei! 

Ocena: 8/10

Niespotykane piękno otrzymałam od Wydawnictwa Dreams. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Super, że tak pozytywnie ją oceniasz! Przyznam Ci się szczerze, że dla mnie ostatnio Dreams jest nowym odkryciem, w tym roku znalazłam w tym wydawnictwie sporo wartych poznania książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się - ostatnio Wydawnictwo Dreams wydaje same perełki! Cieszę się, że spodobała Ci się ta trylogia, jest przepięknie napisana :)

   Usuń
 2. Nie czytałam wcześniejszego tomu, ale ten mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, bo zarówno pierwszy jak i drugi tom są warte poznania :)

   Usuń