Srebrny łabędź | Amo Jones

Klub, tajemnice i srebrny łabędź...


Madison Montgomery przenosi się do nowej szkoły po niedawnym ślubie swojego ojca. Za dziewczyną chodzą plotki dotyczące zbrodni popełnionej kiedyś przez jej matkę. Madison szybko przekonuje się, iż całym miastem rządzą chłopacy należący do Elite King's Club. Tajemnice, które skrywają szybko ją przyciągają, a dziewczyna odkrywa przerażające sekrety...

Srebrny łabędź to pierwszy tom serii opowiadającej o losach Madison Montgomery autorstwa Amo Jones. Mroczne tajemnice przyciągały mnie coraz bardziej do tej powieści i szybko zabrałam się za lekturę. Niestety, nie była ona tak przyjemna jak miałam nadzieję, że będzie...

Amo Jones nie zachwyciła mnie swoim językiem. Zdania były krótkie, dialogi infantylne, a sytuacje ukazane w powieści - nielogiczne. Zawiodłam się, ponieważ autorka całą tajemnicę potraktowała po macoszemu i skupiła się o wiele bardziej na miłosnych perypetiach głównej bohaterki. W książce pojawia się wiele wulgaryzmów oraz parę erotycznych rozdziałów.

Amo Jones zaintrygowała mnie swoim pomysłem na Elite King's Club. Utwór zapowiadał naprawdę świetną historię, lecz koniec końców autorka skupiła się na mniej ważnych kwestiach zawartych w lekturze. Zamiast wspaniale skonstruowanej tajemnicy i intrygi, czytelnicy będą przyglądać się miłosnym przygodom i nieciekawym sytuacjom.

Nie polubiłam bohaterów - Madison była straszliwie infantylna i nie uczyła się na swoich błędach, a chłopaki z Elite King's Club irytowali mnie co chwilę. Autorka nie ukazała ich wszystkich bardzo dokładnie, a wyróżniła jedynie garstkę, która miała wpływ na rozwój całej historii.

Srebrny łabędź to powieść, która niestety mnie nie zachwyciła i pozostawiła z mieszanymi odczuciami. Amo Jones nie oczarowała mnie losami Madison Montgomery. Myślę, że czytelnicy uwielbiający intrygi, erotyczne wątki i szkolne historie mogą jednak przyjrzeć się tej książce bliżej. Kto jest srebrnym łabędziem? Przekonajcie się sami!

Ocena: 2/10

Srebrnego łabędzia otrzymałam od Wydawnictwa Kobiece. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

3 komentarze:

 1. Książka zbiera bardzo różne opinie, przez co z jednej strony chciałabym się przekonać, jakie wrażenie wywarłaby na mnie, a z drugiej nie wiem, czy jest warta poświęconego jej czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skrajne opinie czytałam o tej historii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło widzieć, że ktoś ma podobne zdanie o tej książce co ja. :)
  Przy tych pochwalnych opiniach, które spotykam zaczęłam się zastanawiać czy nie czytałam czasem innej powieści.

  OdpowiedzUsuń