Zapisane w kartach | Anne Bishop

Niebezpieczeństwo w Lakeside.

Lakeside przetrwało powstanie, które zostało stłumione przez Starszych. Niestety, inne miasta nie miały aż tyle szczęścia. Pokój pomiędzy Innymi a ludźmi stoi pod znakiem zapytania. Meg Corbyn oraz Simon Wilcza Straż próbują nie doprowadzić do konfliktu, lecz przybycie pewnej osoby na Dziedziniec niweczy ich plany...


Zapisane w kartach to piąty tom serii Inni autorstwa Anne Bishop. Odkąd pamiętam z uwielbieniem poznawałam historie o Innych i ludziach. Nadszedł jednak czas, aby zakończyć pewien rozdział w opisywanej przez autorkę opowieści. Czy Meg Corbyn i Simon Wilcza Straż zdołają ochronić swoich przyjaciół?


Anne Bishop ma bardzo lekki język, a powieść czyta się z nieskrywaną przyjemnością. Wciągnęłam się w opisywaną historię i nie mogłam oderwać. Akcja tej powieści jest jednakże bardzo spokojna, a dramatyczne wydarzenia pojawiają się dopiero w końcowych rozdziałach książki.


Zapisane w kartach skupia się głównie na utrzymaniu pokoju pomiędzy Innymi a ludźmi po interwencji Starszych. Pojawiają się nowi bohaterowie, którzy namieszają w życiu osób na Dziedzińcu. Anne Bishop skupiła się na ukazaniu relacji pomiędzy poszczególnymi postaciami - jest to wielka zaleta tego utworu. Czytelnicy znajdą w książce rodzinne kłopoty, siłę prawdziwej przyjaźni, cudowną miłość, walkę o wolność i zmienienie swojego życia czy próbę utrzymania pokoju pomiędzy Innymi a ludźmi.

Uwielbiam zarówno Innych jak i ludzi. Anne Bishop stworzyła wiele interesujących charakterów. Meg Corbyn w tym tomie ma wielkie pole do popisu i wykorzystuje je - pokazuje, że nie jest naiwną i bezbronną dziewczyną. Jej relacja z Simonem Wilczą Strażą rozwija się powoli, lecz w tym tomie wszystko zostaje wyjaśnione - czy bohaterowie pozwolą sobie na związek musicie dowiedzieć się sami.

Zapisane w kartach wciągnie Was na Dziedziniec w Lakeside i nie wypuści do ostatniej strony. Anne Bishop stworzyła niezwykle barwną historię, od której nie sposób się oderwać. Historia Meg Corbyn ukazuje drogę do odnalezienia własnego ja, zawarcia nowych przyjaźni na całe życie czy uzyskania upragnionej wolności. Czy jesteście gotowi na przygodę w Lakeside? Nie czekajcie dłużej - szybko zabierzcie się za lekturę!

Ocena: 7/10

Książkę można znaleźć na stronie Księgarni Tania Książka.


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Planuję przeczytać tę serię. Jestem ciekawa czy mi się spodoba. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę wrócić najpierw do pierwszego tomu :)

    OdpowiedzUsuń