Droga do ciebie | J. P. Monninger

 Miłość odnaleziona w pociągu!


Heather wyrusza w podróż po Europie wraz z dwie najlepszymi przyjaciółkami. Każdy dzień spędzają na zwiedzaniu znanych miejsc w najbardziej słynnych miastach Europy. Dziewczyna nie spodziewa się jednak, iż jej dopięty na ostatni guzik plan zniszczy spotkanie przystojnego chłopaka w pociągu. Od samego początku Jack zaczyna intrygować Heather, a ona pociągać jego. Co jednak jeśli ich przygoda musi się zakończyć już teraz, zaraz, na zawsze?

Droga do ciebie to powieść autorstwa J. P. Monningera, która zapowiadała niesamowicie poruszającą romantyczną historię. Byłam bardzo ciekawa tej lektury od chwili pojawienia się informacji o niej w zapowiedziach. Postanowiłam przyjrzeć się bliżej utworowi i poznać losy Heather oraz Jacka. Czy moja podróż po Europie była ekscytująca?

Największą zaletą tego utworu jest zdecydowanie język. J. P. Monninger ma lekki kunszt i od lektury nie można się po prostu oderwać. Autor potrafi wywołać uśmiech na twarzy przedstawiając zabawne sytuacje i potyczki słowne pomiędzy bohaterami, lecz również zaskoczyć niespodziewanymi zdarzeniami i nieujawnionymi tajemnicami. Niestety, druga część tej powieści straszliwie mnie znużyła - autor nie opisał tam nic ciekawego. Do samego końca było monotonnie.

Akcja powieści toczy się w wielu miejscach w Europie. Główni bohaterowie snują się po ulicach wielkich miast i spoglądają z nadzieją w przyszłość. Nie odbiera im to jednak radości związanej ze spontanicznością Jacka, który odkrywa przed Heather zupełnie inny świat - dziki, pełen tajemnic i cudów. Relacja ich łącząca potrafiła złapać za serce, lecz wszystko działo się według mnie zbyt szybko - nagłe zakochanie się głównych bohaterów już od pierwszych zdań powieści nie zaskoczyło mnie pozytywnie. J. P. Monninger porusza wiele wątków, lecz niektóre z nich są potraktowane po macoszemu. Autor ukazuje plany na przyszłość, marzenia postaci, uroki zakochania, poszukiwanie celów w życiu, wspaniałe przyjaźnie i podróż, którą bohaterowie zapamiętają na zawsze.

Heather nie przypadła mi do gustu i z każdym rozdziałem irytowała mnie coraz bardziej. Dziewczyna postępowała momentami nieroztropnie i nielogicznie. Jacka polubiłam trochę bardziej, choć również nie zdobył mojego serca.

Droga do ciebie skłania do przemyśleń, lecz można szybko o tej lekturze zapomnieć. J. P. Monninger wywołuje różnorodne emocje, ale nie jest to powieść, którą zatrzyma się w sercu na dłużej. Czytelnicy szukający przyjemnej i romantycznej historii mogą spróbować przygody z opowieścią Heather oraz Jacka. Czy Heather odnajdzie drogę do jej wybranka?

Ocena: 5/10

Drogę do ciebie otrzymałam od Wydawnictwa Czarna Owca. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

6 komentarzy:

 1. Przeciętna? To nie. Nie dla mnie!

  PS. Przepiękne tło wybrałaś dla tej książki ;)
  Takie proste, acz skuteczne - mój wzrok przyciągnęło :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Wybrałam takie specjalne, ponieważ w powieści występuje motyw podróży ;)

   Usuń
 2. A ja miałam wobec niej takie oczekiwania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Cię pozytywnie zaskoczyła :)

   Usuń
 3. Jeśli trafi w moje łapki przeczytam - jeśli nie - nie będę płakać :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Z jednej strony bym chciała przeczytać, a z drugiej nie jest to mój priorytet. Poczekam, może będzie w bibliotece :)

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń