Hrabia Monte Christo. Część 2 | Aleksander Dumas

Sprawiedliwość dla Edmunda Dantesa.

  
Edmund Dantes to ubogi oficer marynarki trójmasztowca o nazwie ''Faraon''. Dziewiętnastoletni chłopak czuje, że szczęście się do niego uśmiecha: obejmuje stanowisko kapitana, niedługo ma wziąć ślub z przepiękną Mercedes, a jego przyszłość maluje się w samych kolorowych barwach. Niestety, lecz zazdrośni wrogowie chcą pokrzyżować jego plany. Chłopak trafia na wiele lat do twierdzy If, gdzie poprzysięga sobie dokonać zemsty na tych, którzy go skrzywdzili...

Po ekscytującej lekturze pierwszego tomu Hrabiego Monte Christo, postanowiłam zapoznać się z kontynuacją. Druga część skupia się głównie na dokonaniu zemsty przez głównego bohatera powieści. Miałam ogromne wymagania wobec ciągu dalszego tej historii ze względu na świetnie napisany pierwszy tom. Czy Aleksander Dumas ponownie mnie zachwycił i wciągnął w świat tajemnic, spisków i marzeń? 

Hrabia Monte Christo. Część 2 jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z poprzedniego tomu. Autor barwnie opisuje losy bohaterów i często sprawia im niespodzianki - pozytywne jak i negatywne. Wielka ilość wątków czyni lekturę ekscytującą. Czytelnik nie może się nudzić. Otrzymujemy wiele odpowiedzi oraz odkrywamy sekrety wielu postaci. Aleksander Dumas często szokuje nagłymi zwrotami akcji.

Bardzo przypadło mi do gustu ukazanie relacji pomiędzy bohaterami. Charakter Edmunda Dantesa zmienia się pod wpływem wielu czynników. Możemy dokładniej przyjrzeć się rodzinom de Villefort, Danglars oraz de Morcef. Poznajemy ich tajemnice, obserwujemy próby dojścia na sam szczyt i osiągnięcia własnych marzeń. Konsekwencje ich decyzji będą w tym tomie bardzo widoczne.

Uwielbiam postać Edmunda Dantesa, która jest bardzo dokładnie przedstawiona. Autor ukazuje jego emocje, stosunek do pewnych sytuacji oraz wpływ osób na jego wcześniej podjęte decyzje. Ciekawie przedstawione są również więzi pomiędzy różnymi rodzinami. Aleksander Dumas zaskakuje czytelnika zwrotami akcji. Konsekwencje czynów wielu bohaterów mają wpływ na rozwój sytuacji oraz ich ostateczny rozrachunek - czytelnik może się spodziewać wielu niespodzianek.

Hrabia Monte Christo. Część 2 to świetne zakończenie historii Edmunda Dantesa i jednocześnie jedna z najlepszych powieści opowiadających o zemście. Aleksander Dumas wciąga czytelnika w intrygi bohaterów, ukazuje szokujące tajemnice i wywołuje mnóstwo emocji. Napisana z rozmachem historia zachwyci czytelników o przeróżnych gustach literackich. Ja mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych powieści jakie przeczytałam. Poznajcie Edmunda Dantesa i pomóżcie mu wymierzyć sprawiedliwość!

Ocena: 10/10

Hrabiego Monte Chirsto. Część 2 otrzymałam od Wydawnictwa MG. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz:

  1. Przede wszystkim pragnę w końcu zapoznać się z twórczością Dumasa. Nie napiszę, że rozpocznę od powyższej pozycji, ale potwierdziłaś moje przypuszczenia dotyczące pióra autora, które jest niepowtarzalne i rewelacyjne.

    OdpowiedzUsuń