Upragniony deszcz | Myra Johnson

Miłość w Edenie.

Bryony Linwood czuje się odpowiedzialna za swoją rodzinę. Sprawując pieczę nad dwiema siostrami oraz pomagając dziadkowi, ledwo wiąże koniec z końcem. Niszcząca wszystkie plony susza pogarsza sytuację materialną rodziny, która posiadając ogromne długi chyli się ku końcowi. Bryony postanawia zatrudnić się jako służąca u Heathów, którzy są właścicielami plantacji. Dziewczyna poznaje tam Michaela, który pragnie zapomnieć o przeszłości. Mężczyzna zajmuje się rysowaniem roślin, lecz nie obnosi się z tym ze względu na pogardę własnego ojca. Gdy pomiędzy Bryony a Michaelem rodzi się uczucie, przeszłość powraca i wszystko się zmienia. Czy w Edenie jest miejsce na miłość?

Upragniony deszcz to pierwszy tom serii Kwiaty Edenu autorstwa Myry Johnson. Zaintrygowana powieścią postanowiłam poznać historię Bryony Linwood i jej najbliższych. Przyznam szczerze, że miałam wysokie wymagania i liczyłam na niesamowicie wciągającą lekturę. Czy książka rzeczywiście mnie zachwyciła?

Od tej powieści nie sposób się oderwać. Lekki język autorki sprawił, że lektura była dla mnie niezwykle przyjemna. Ogromną zaletą jest również tło historyczne, które było odpowiednio zarysowane. Autorka opisuje tamte czasy w interesujący sposób.

Głównym wątkiem tego utworu jest przedstawienie relacji Bryony oraz Michaela. Ten wątek nie do końca trafił w mój gust - Myra Johnson cały romantyzm zostawiła sobie praktycznie na sam koniec. Autorka opisuje także problemy związane z suszą, rodzinne konflikty, skrywane przez lata sekrety czy walkę o własne marzenia. Czytelnik może się przyjrzeć także pobocznym bohaterom, których jest całkiem sporo.

Polubiłam bohaterów tej powieści. Na szczególne wyróżnienie zasługuje główna bohaterka, czyli Bryony. Dziewczyna niejednokrotnie pokazała swoją dobroć i odwagę, lecz także poświęcenie dla najbliższych. Michael również był ciekawie przedstawionym bohaterem - stale kibicowałam mu, aby spełnił swoje najskrytsze marzenia!

Upragniony deszcz to łapiąca za serce historia, która opowiada o miłości, pragnieniu bliskości, relacjach rodzinnych i marzeniach. Myra Johnson bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła rozwinięciem niektórych wątków - zwroty akcji w tym utworze pozostawiły mnie zaszokowaną. Czytelnicy poszukujący ciekawej miłosnej historii, która także zawiera bardzo dobrze przedstawione tło historyczne powinni sięgnąć po opowieść o Bryony i Michaelu. Spędzicie z tym utworem miłe chwile!

Ocena: 7/10

Upragniony deszcz otrzymałam od Wydawnictwa Dreams. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Naprawdę ciekawie się zapowiada :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedyna co mnie uwiera w tej pozycji to występowanie wątku miłosnego, którego staram się na co dzień unikać. Wydaje mi się, że jest to niezobowiązujący tytuł, który przeczytasz, ale szybko o nim zapomnisz. Taki zapychacz czasu, którego obecnie mi nie potrzeba.

    OdpowiedzUsuń