PRZEDPREMIEROWO: Dzikie serca | Suzanne Young

Gdy mówisz nie, a myślisz tak.


  PREMIERA 26 KWIETNIA!Savannah ledwo wiąże koniec z końcem. Jej matka zniknęła, dlatego dziewczyna musi zajmować się swoim niepełnosprawnym umysłowo bratem oraz ojcem alkoholikiem. Jakby jeszcze było mało problemów, przebiła ołówkiem swojemu chłopakowi - obecnie byłemu - rękę na wylot. Savannah trafia do Brooks Academy, gdzie poznaje Camerona. Młodzi zaczynają się do siebie coraz bardziej zbliżać, lecz mściwy były nie daje o sobie zapomnieć, a ciotka pragnie odebrać małego brata nastolatki. Co zrobić w obliczu tak wielu przeciwności losu?

Dzikie serca zapowiadały historię dziewczyny, która doświadczyła wielu przykrości w życiu. Suzanne Young to autorka wielu bestsellerowych serii. Ten utwór jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością amerykańskiej autorki. Dzięki Wydawnictwu Feeria mogę przedstawić Wam tę powieść przedpremierowo. Czy warto poznać historię Savannah?

Suzanne Young potrafi od pierwszych zdań zaintrygować i skłonić do dalszej lektury. Od losów Savannah nie sposób się oderwać - słodko-gorzkie momenty są emocjonalną bombą dla czytelnika. Nie można nie kibicować bohaterce w próbie osiągnięcia celów i odnalezienia szczęścia wraz z młodszym braciszkiem.

Savannah jest bohaterką, która zaimponowała mi siłą oraz odwagą. Wiele osób rzucało jej kłody pod nogi, ale dziewczyna nie poddawała się. Wielokrotnie odrzucała propozycje pomocy i nie chciała wpuścić nikogo do swojego świata.

Cała historia jest przedstawiona w niezwykle prawdziwy sposób. Autorka ukazuje szczęśliwe wydarzenia, lecz nie pomija tych smutnych, które również miały wpływ na życie głównej bohaterki. Różnorodność wątków jest tutaj ogromną zaletą. Czytelnik może przyjrzeć się bliżej relacjom Savannah z uzależnionym od używek ojcem, niepełnosprawnym bratem, przyjaciółmi, którzy posiadają własne problemy czy agresywnym byłym chłopakiem grożącym jej na każdym kroku. Na koniec jest jeszcze Cameron - postać, która wnosi humor, poczucie bezpieczeństwa, a także kruszy grube mury wokół zranionych serc.

Dzikie serca to jedna z tych wyjątkowych powieści, przy których można uronić parę łez i poczuć jednocześnie niezwykłą siłę. Suzanne Young stworzyła smutną historię, która przeplatana jest wesołymi przebłyskami marzeń, snów i radosnych wspomnień. Myślę, że utwór amerykańskiej autorki trafi do wszystkich - zarówno starszych jak i nieco młodszych czytelników. Jest to prawdziwa opowieść o życiu dziewczyny, która musi upaść, aby powstać ponownie.

Ocena: 9/10

Dzikie serca otrzymałam przedpremierowo od Wydawnictwa Feeria. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz: