Hrabia Monte Christo. Część 1 | Aleksander Dumas

 Trzymaj przyjaciół blisko, ale wrogów jeszcze bliżej...


Edmund Dantes to ubogi oficer marynarki trójmasztowca o nazwie ''Faraon''. Dziewiętnastoletni chłopak czuje, że szczęście się do niego uśmiecha: obejmuje stanowisko kapitana, niedługo ma wziąć ślub z przepiękną Mercedes, a jego przyszłość maluje się w samych kolorowych barwach. Niestety, lecz zazdrośni wrogowie chcą pokrzyżować jego plany. Chłopak trafia na wiele lat do twierdzy If, gdzie poprzysięga sobie dokonać zemsty na tych, którzy go skrzywdzili...

Hrabia Monte Christo należy do najbardziej znanych powieści autorstwa Aleksandra Dumasa. Zaintrygowana idealnie zaplanowaną zemstą, walką o miłość i sprawiedliwość, sięgnęłam po pięknie wydaną przez Wydawnictwo MG pierwszą część tej historii. 

Hrabia Monte Christo to powieść, którą się pochłania. Niezwykle barwne opisy, pełne kultury dialogi i historyczne tło sprawiły, że utwór jest prawdziwą ambrozją dla czytelników. Emocje, które towarzyszyły mi w trakcie lektury są nie do opisania. Czułam się jakbym brała udział w tej niesamowitej historii.

Utwór Aleksandra Dumasa nie opowiada jedynie o jednej postaci. Losy hrabiego Monte Christo przeplatają się z historiami innych bohaterów. Tajemnice członków rodzin, intrygi, miłość, ślub z rozsądku, bale, opery, wyprawy do Rzymu czy odwiedziny u najważniejszych osobistości całego Paryża - czekają Was rozdziały pełne niesamowitych niespodzianek!

Aleksander Dumas jest mistrzem tworzenia barwnych i interesujących postaci. Edmund Dantes jest zdecydowanie jednym z najbardziej intrygujących - jego metamorfoza z pełnego radości młodzieńca w wyrachowanego, zimnego i żądnego sprawiedliwości mężczyzny była godna podziwu. Będziemy mogli także przyjrzeć się bliżej życiu innych bohaterów. Zaintrygowały mnie losy Hayde, która pojawiła się w niektórych rozdziałach książki. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie dowiem się więcej o jej osobie.

Hrabia Monte Christo. Część 1 to porywająca lektura opowiadająca o zazdrości, zdradzie, miłości i walce o własny honor. Aleksander Dumas intryguje czytelnika i zaskakuje nagłymi zwrotami akcji. Utwór kończy się w bardzo ciekawym momencie i pragnie się od razu sięgnąć po dalsze losy bohaterów, aby dowiedzieć się więcej o ich niecnych planach, sekretach i intrygach. Hrabia Monte Christo to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, ale teraz żałuję tylko jednego - że nie zabrałam się za jego utwory o wiele wcześniej!

Ocena: 10/10

Hrabiego Monte Christo. Część 1 otrzymałam od Wydawnictwa MG. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Mam obie części, tylko czasu brak na ten moment :(
  Jakby nie było - pokaźne te tomy są, więc nie tak łatwo do nich przysiąść.
  Ale mam nadzieję, że niebawem to zrobię!
  Przede wszystkim dlatego, że niebawem MG wydaje Trzech Muszkieterów <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam jeszcze u siebie drugiego tomu, ale w niedalekiej przyszłości planuję dokończenie tej historii - muszę poznać dalsze losy ulubionych bohaterów.
   Życzę miłej lektury!

   Usuń
 2. Chciałabym przeczytać tą powieść w tym roku, bo wiele dobrego czytałam na jej temat :)

  OdpowiedzUsuń