English Matters: Focus on Speaking, Business English Magazine: ShowBiz | 2017

Powrót do nauki!

ENGLISH MATTERS: FOCUS ON SPEAKING

English Matters: Focus on Speaking to wydanie specjalne dotyczące mówienia w języku angielskim. Co ciekawego znajdziecie w tym numerze?

 • Artykuł A Way With Words opowiada o najbardziej znanych osobach, które opanowały sztukę oczarowywania ludzi swoim głosem. Przeczytamy tam między innymi o Judi Dench czy Kirsty Young. 
 • Jak pokonać barierę językową? Wywiad z Magdą Górniakowską przedstawia czytelnikom największe błędy popełniane przez uczących się języka oraz przynosi pomocne rady, które mogą ułatwić pokonanie strachu.
 • Pop Culture in English to bardzo interesujący tekst. Nowe wyrazy pojawiają się każdego dnia i zaskakują wszystkich. Skąd pojawiło się słowo Jedi, tweet czy dope?
 • Jak poprawić swoją wymowę? Skorzystaj z technologii! Artykuł Perfecting Your Pronunciation with Smartphone Apps przedstawia czytelnikom kilka świetnych aplikacji, dzięki którym Twój akcent stanie się idealny!

English Matters: Focus on Speaking to bardzo dobry numer. Znajdziecie w nim wiele pomocnych rad dotyczących nauki, doprowadzenia swojej mowy do perfekcji oraz pokonania obaw związanych z użyciem języka angielskiego podczas rozmów. Niektóre artykuły możecie odsłuchać w formacie MP3 na stronie Wydawnictwa. Lista słówek jest dostępna w pliku PDF. Na co więc czekacie? Poprawcie swój angielski z English Matters!

Ocena: 10/10 

BUSINESS ENGLISH MAGAZINE: SHOWBIZ


Business English Magazine: ShowBiz to wydanie specjalne dotyczące show biznesu. Artykuły opowiadają o aktorach, muzykach, sportowcach czy celebrytach, których życie bardzo fascynuje. Co znajdziecie w artykułach?

 • Famous Showbiz Families to tekst opowiadający o znanych rodzinach. Jakie nazwiska znalazły się na stronach tego artykułu?
 • Moviemakers and Shakers przedstawia ranking najlepiej zarabiających osób z branży filmowej - na którym miejscu znalazł się Tom Cruise czy Mel Gibson?
 • Eurowizja jest magicznym i wywołującym poruszenie wydarzeniem. Eurovision - Puppet on a String to tekst, który przygląda się poprzednim edycjom i porusza problemy dotyczące głosowania. 
 • Każdy ma swoje lepsze i gorsze momenty. Dla niektórych celebrytów sława niestety już się skończyła. W artykule Tough Times at the Top poznacie nazwiska osób, które zakończyły swoją przygodę z fleszami aparatów.
 • Red Carpet Posh Frocks to tekst, który spodoba się wszystkim czytelniczkom. Zobaczycie tam stroje, w których gwiazdy paradowały po czerwonym dywanie. Kto olśnił publiczność swoim wdziękiem? Czy znalazły się gwiazdy, które wyglądały dziwnie w swoich kreacjach?

Business English Magazine: ShowBiz to cudownie wydany numer, w którym znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów. Niektóre teksty możecie odsłuchać na stronie Wydawnictwa. Ja jestem zachwycona takim sposobem nauki i nie mogę się doczekać kolejnych przygód z tymi magazynami!

Ocena: 10/10

English Matters: Focus on Speaking oraz Business English Magazine: ShowBiz otrzymałam od Wydawnictwa Colorful Media. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

 1. Mi cały czas nie po drodze z tymi magazynami.

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz koniecznie nadrobić zaległości i zapoznać się z tymi magazynami. Są cudowne!

   Usuń