Skam. Sezon 2 | 2016

Miłość zmienia ludzi.Noora to pewna siebie dziewczyna, która nie daje sobą pomiatać. Gdy widzi, że jej koleżanka jest poniżana przez chłopaka, postanawia coś z tym zrobić. Ośmiesza najprzystojniejszego trzecioklasistę przed znajomymi jednocześnie nie przejmując się konsekwencjami swojego czynu. Będą one dla niej bardzo uciążliwe - William zaintrygowany odważną dziewczyną, postanawia zdobyć jej serce. Czy Noora zakocha się w tym uwodzicielskim chłopaku?

Po bardzo ciekawym pierwszym sezonie norweskiego serialu, postanowiłam przyjrzeć się drugiej serii. Skam opowiada tym razem słodko-gorzką historię dwójki nastolatków - Noory i Williama. Pełna optymizmu i nadziei na cudowną przygodę, zaczęłam oglądać.


Drugi sezon Skam jest fantastycznie dobry. Twórcy postawili tym razem na emocje, których jest naprawdę dużo. Widz z zainteresowaniem będzie przyglądał się metamorfozie bohaterów oraz ich relacji. Będzie dużo sarkazmu, ciętych odpowiedzi, lecz znajdzie się również czas na przyjaźń, miłość oraz szalone imprezy!

Myślę, że Noora oraz William przeszli wiele w tym sezonie. Kłody rzucane pod nogi, osoby przeciwne takiemu rozwojowi sytuacji, dramatyczna przeszłość, lecz również przypadkowe wydarzenia sprawiały, że bohaterowie raczej oddalali się od siebie niż zbliżali. Myślę jednak, że widz właśnie dzięki temu może pokochać tę historię - za prawdziwie ludzkie podejście do wszystkich wątków. Jednocześnie możemy przyglądać się postaciom, które mogliśmy spotkać w pierwszej serii.


Drugi sezon Skam zachwyca i rozkochuje w sobie widza. Historia ukazana w tych dwunastu krótkich odcinkach była barwna, ciekawa i - co najważniejsze - prawdziwa. Twórcy zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Problemy, rozterki i sukcesy - to wszystko znajdziecie w norweskiej produkcji. Osobiście nie mogę się już doczekać swojej przygody z trzecim sezonem, a Was zachęcam do spróbowania szczęścia ze Skam. Zapewniam Was - nie pożałujecie tej decyzji!

Ocena: 9/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze: