Mary McGrory | John Norris


Pierwsza królowa dziennikarstwa!


Dziewczyna z Bostonu na samym początku recenzowała książki, lecz za sprawą swoich wnikliwych i wyjątkowo lekkich artykułów, wspięła się na szczyt jako królowa dziennikarstwa. Niezwykle cięta, pewna swoich wyborów i uparta - tak właśnie określano Mary McGrory. Kim tak naprawdę była kobieta nagrodzona Pulitzer Prize for Commentary?

Mary McGrory to biografia napisana przez Johna Norrisa opisująca życie i karierę sławnej dziennikarki. Zainteresowana dokonaniami i początkami tej niezwykłej kobiety, sięgnęłam po zachwalaną książkę amerykańskiego autora.

Utwór zawładnął mną na parę dni - nie można się od niego po prostu oderwać. Autor w bardzo dokładny sposób opisuje wydarzenia, które miały miejsce w karierze dziennikarki. Momentami czułam się przytłoczona ilością nazwisk znanych osobistości czy wydarzeń politycznych, których w lekturze było naprawdę wiele. Poznajemy bardzo dokładnie postać Mary i jej charakter, co jest ogromną zaletą tej książki.

John Norris stworzył lekturę dopiętą na ostatni guzik. Znalazło się w niej bardzo dużo informacji na temat artykułów, poglądów czy działań McGrory, lecz nie zabrakło również krótkich wzmianek o życiu prywatnym - rodzinie czy adoratorach Mary. Autor stworzył bardzo dokładną i jednocześnie intrygującą książkę o czym może świadczyć obfita bibliografia. John Norris niejednokrotnie odwoływał się do tekstów kobiety czy słów jej przyjaciół.

Mary McGrory to interesująca biografia, którą każdy przyszły lub obecny dziennikarz powinien znać. Książka Johna Norrisa z pewnością pochłonie czytelników na parę dni, lecz jest to satysfakcjonująca wędrówka okraszona odrobiną polityki i historią Stanów Zjednoczonych. Osoby gustujące w biografiach lub lekturach o majestatycznych znakomitościach znajdą w Mary McGrory dużo dobrego.

Ocena: 8/10

Mary McGrory otrzymałam od Wydawnictwa Kobiece. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Nie byłam przekonana do tej lektury, ale po Twojej recenzji w sumie zmieniłam zdanie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę, że Cię przekonałam. Mam nadzieję, że ta książka również przypadnie Ci do gustu! :)

      Usuń