English Matters, Deutsch Aktuell | Listopad-Grudzień 2016

Kolejna przygoda z English Matters i Deutsch Aktuell!

 ENGLISH MATTERS

W 61 numerze magazynu English Matters znajdziecie wiele ciekawych artykułów.

  • Jeden z pierwszych tekstów opowiada o Tomie Hiddlestonie. Słynny aktor, którego mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach jak Thor, Crimson Peak czy The Night Manager, zdobył wiele fanów (nazywanych często Hiddlestonersami). Tom jest obsadzany w kolejnych świetnie się zapowiadających filmach. Więcej o jego przeszłości oraz planach na przyszłość dowiecie się w artykule.
  • Siostry Bronte są uwielbiane przez czytelników z całego świata. W tekście A Family Saga that Still Goes On - The Brontes możemy dowiedzieć się odrobinę o życiu kobiet, ich relacjach, rodzinie oraz twórczości. Brzmi ekscytująco, prawda?
  • Autorka, o której ostatnio jest wyjątkowo głośno. JoJo Moyes to znana pisarka - jej powieść Me Before You (Zanim się pojawiłeś) przyniosła jej ogromny rozgłos, a film o tym samym tytule zachwycił miliony jej fanów. Co robiła JoJo Moyes zanim zaczęła pisać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w magazynie!
  • Jak poradzić sobie na zakupach za granicą? English Matters przedstawia artykuł, dzięki któremu czytelnicy nie będą musieli się dłużej o to martwić. Shopping Spree to zbiór krótkich konwersacji i zwrotów, które pomogą Wam w porozumieniu się ze sprzedawcami.
  • Okładkowy artykuł, czyli Grammar Life-saving Tricks to zbiór 30 rad dotyczących gramatyki. Jak nie popełnić gafy i olśnić wszystkich swoim perfekcyjnym językiem angielskim? Koniecznie zajrzyjcie!

English Matters zachwycił mnie po raz kolejny. W tym numerze znajdziecie również dodatek, który będziecie mogli pobrać ze strony Wydawnictwa. Niektóre z artykułów są dostępne do odsłuchania w formacie MP3, a listę słówek z całego magazynu otrzymacie w pliku PDF. Nie mogę się doczekać swojej kolejnej przygody z English Matters - już wiem, że będzie ekscytująca!

Ocena: 10/10 

 DEUTSCH AKTUELL

 W 79 numerze Deutsch Aktuell przeczytamy wiele tekstów.

  •  Na początek radzę zajrzeć czytelnikom do działu Film/Buch/CD, gdzie znajdziecie ciekawą produkcję, interesującą książkę i płytę Andrei Berg, którą warto przesłuchać.
  • Nie znałam Bernharda Aichnera, lecz dzięki artykułowi Bernhard Aichner - aufgehender Stern der Weltliteratur, zdążyłam nadrobić zaległości. W tekście dowiemy się trochę o jego osobie, powieściach oraz inspiracjach.
  • Artykuł z okładki, czyli Bier - ein ganz besonderer Saft opowiada o piwie. Deutsch Aktuell przedstawia nam informacje o tym napoju i opowiada o jego pochodzeniu.
  • Die Gesundheit in den Handen der Apps to artykuł skierowany do fanów zdrowego trybu życia. Zauważyłam, że jest moda na aplikacje sportowe, dlatego każdy znajdzie w tekście coś dla siebie.

Deutsch Aktuell bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Artykuły są ciekawie napisane, a słownik znajdujący się obok - pomocny. Listę słówek możecie pobrać w pliku PDF. Odsłuchanie wybranych tekstów w formacie MP3 również nie jest problemem! Ja jestem zachwycona takim sposobem nauki i zachęcam wszystkich do lektury tych magazynów.

Ocena: 10/10

English Matters i Deutsch Aktuell otrzymałam od Wydawnictwa Colorful Media. Bardzo dziękuję! 

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz: