THE WORST BOOKS OF 2016

Czytelnicy nie mają czasami szczęścia w wyborze książek. Zazwyczaj siódmy zmysł podpowiada nam, która lektura będzie wspaniała. Niestety, nie zawsze. Tym razem przedstawiam Wam moje zestawienie najgorszych książek 2016 roku.
TAJEMNY OGIEŃ | C. J. Daugherty

Jednym z moich czytelniczych niewypałów jest powieść C. J. Daugherty, czyli Tajemny Ogień. Niestety, lecz historia, bohaterowie i zakończenie nie przypadły mi do gustu i pozostawiona byłam z niewyjaśnionymi tajemnicami oraz wątkami.

DZIEDZICTWO ORCHANA | Aline Ohanesian

 Byłam bardzo rozczarowana utworem Aline Ohanesian. Niestety, lecz ta powieść nie zachwyciła mnie i pozostawiła z uczuciem niedosytu. Liczyłam na zupełnie inną historię, a otrzymałam jedynie słabą pozycję z niezbyt ciekawie nakreślonym romansem w tle.

ŁOTRZYKI | Gardner Dozois, George R. R. Martin

Łotrzyki to jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie powieści w 2016 roku. Niestety, lecz od razu natrafiłam na niezbyt interesujący tytuł. Niektóre opowiadania były nudne, a inne - źle rozwinięte.

NA SKRAJU JUTRA | Hiroshi Sakurazaka

Miałam nadzieję, że ta powieść będzie dla mnie niezwykłą lekturą. Niestety, lecz nudne i długie opisy oraz nieciekawa historia sprawiły, że Na skraju jutra trafiło do najgorszych powieści 2016 roku.

LINIA SERC | Rainbow Rowell

Po autorce Fangirl oraz Eleanory i Parka spodziewałam się cudownej, ciepłej i słodkiej powieści. Niestety, lecz trafiłam na odrobinę przygnębiającą i niezbyt interesującą pozycję. Tym razem Rainbow Rowell bardzo mnie zawiodła.

PRAWIE O PÓŁNOCY | C. C. Hunter

 Do grona najgorszych powieści tego roku trzeba zaliczyć również nowelki C. C. Hunter. Po trylogii o Delli, która miała swoje lepsze oraz gorsze momenty, sięgnęłam po krótkie opowiadania o występujących w Wodospadach cienia bohaterach. Niestety, nie wyszło.

NOWA ZIEMIA | Julianna Baggott

Liczyłam, że Julianna Baggott przedstawi mi ciekawą i mrożącą krew w żyłach historię. Bardzo się zawiodłam - bohaterowie byli nijacy, a historia tam przedstawiona - nudna. Mam nadzieję, że drugi tom zaskoczy mnie bardziej.

AŻ DO DNA | Renata Chaczko

 Wulgarna lektura, która w niektórych momentach strasznie nużyła czytelnika. Miałam nadzieję, że Renata Chaczko mnie zaskoczy, ale... Może następnym razem?

CZERWONE JAK KREW | Salla Simukka

Ile pozytywnych słów nasłuchałam się o Czerwone jak krew? Bardzo dużo. Może dlatego moje wymagania wobec tego utworu były za wysokie? Niestety, lecz tym razem nie było miło.

BARDZIEJ MARTWA BYĆ NIE MOŻE | Katie Alender

Miałam nadzieję, że autorka po słabym drugim tomie zaskoczy mnie swoim zakończeniem. Niestety, lecz Katie Alender nie pozostawiła po sobie miłego wrażenia. Nie jestem pewna, czy trylogia o Alexis zalicza się do tych dobrych...

DZIENNIK BRIDGET JONES. DZIECKO | Helen Fielding

Po Bridget spodziewałam się czegoś pozytywnego i niezwykle lekkiego. Niestety, lecz czwarty tom nie pozostawił po sobie miłych wrażeń.

{recenzja DZIENNIKA BRIDGET JONES. DZIECKO}

ARMADA | Ernest Cline

Bardzo pozytywnie nastawiona do lektury, sięgnęłam po Armadę. Niestety, lecz powieść sci-fi nie oczarowała mnie swoją historią. Być może fani tego gatunku odbiorą ją inaczej?

POD OSŁONĄ NOCY | Sarah Waters

Po uwielbianej Sarah Waters spodziewałam się czegoś innego. Jak bardzo się zawiodłam. Pod osłoną nocy to utwór, którego nie mogę miło wspominać. Może inne powieści tej autorki przypadną mi do gustu?


Jakie powieści należą do Waszych najgorszych książek 2016 roku?

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

5 komentarzy:

 1. "Czerwone jak krew" też czytałam i przyznam, że spodziewałam się lepszej lektury, ale nie była taka zła. Po prostu przeciętna i tyle. Główna bohaterka trochę uratowała sytuację :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale mam ochotę na kolejną część o Bridget Jones - mam nadzieję, że spodoba mi się nieco bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tylko "Tajemny ogień" i również się zawiodłam. :/ Nie potrafiłam doczytać do końca. A miało być tak pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż mogę powiedzieć - żadnej z wymienionych książek nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń