Ciemna strona światła. Tunel zagłady | Katarzyna Byjoś

Czy uratujesz świat?


Mia to zwyczajna nastolatka. Jeden dzień wystarczył, aby jej los zmienił się na dobre. Dziewczyna odkrywa, że jest jedną z wysłanników żywiołów, których zadaniem jest powstrzymanie sił zła. Wraz z resztą towarzyszy - Dantem, Radmirem, Jonalem i Zoją - Mia będzie musiała zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Czy wysłannicy żywiołów uratują świat?

Tunel zagłady od samego początku zaintrygował mnie swoim opisem. Łaknęłam niesamowitych przygód i walki ze złem, dlatego zabrałam się za lekturę ze sporymi wymaganiami. Czy ta powieść spełniła je wszystkie?

W Tunel zagłady ciężko jest się wciągnąć. Pierwsze rozdziały wyjaśniają wszystko czytelnikowi, przedstawiają licznych bohaterów i ukazują, w jakiej sytuacji się oni znaleźli. Na szczęście, kolejne odkrywają liczne niespodzianki, które coraz bardziej oczarowują czytelnika. Bardzo spodobał mi się styl Katarzyny Byjoś.

Pokochałam Natulandię całym sercem. Autorka opisała ją w tak barwny sposób, że najchętniej zostałabym tam na zawsze. Pełna magicznych stworzeń, zapierających dech w piersiach widoków i cudownych miejsc - to kraina-marzenie każdego czytelnika.

W Tunelu zagłady jest mnóstwo różnorodnych bohaterów. Najbardziej przypadła mi do gustu Mia, która była bardzo pozytywną i sympatyczną bohaterką. Jej odwaga oraz dobroć sprawiły, że od razu zaskarbiła sobie ona moją przyjaźń.

Ciemna strona światła. Tunel zagłady to bardzo dobra powieść, z którą spędzicie parę przyjemnych godzin. Utwór ten sprawi, że zapomnicie o całym świecie. Historia o wysłannikach żywiołów sprawi, że uśmiechniecie się radośnie, lecz znajdziecie tam również liczne zwroty akcji, które przyprawią Was o szybsze bicie serca. Jeśli macie ochotę na ratowanie świata i podróż do magicznej krainy to nie czekajcie dłużej. Sięgnijcie po Tunel zagłady!

Ocena: 7/10


Ciemna strona światła. Tunel zagłady to powieść, którą otrzymałam od autorki - Katarzyny Byjoś. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz:

  1. Nie spodziewałam się, że to będzie taka dobra historia :)

    OdpowiedzUsuń