Nie poddawaj się | Rainbow Rowell


Magia jest wszędzie!


Simon Snow po raz ostatni wraca do Szkoły Magii Watford. Chłopak jest wybrańcem, lecz nie czuje się jak najpotężniejszy czarodziej świata. Niestety, Szarobur dał o sobie znać i Simon wraz z przyjaciółmi musi stanąć z nim do walki. Czy uda mu się go pokonać? I co planuje jego największy wróg, Baz?

Nie poddawaj się to historia o Simonie Snowie, którego czytelnicy mogli poznać w innej powieści Rainbow Rowell - Fangirl. Miałam bardzo wysokie wymagania wobec tej powieści. Czy autorce udało się mnie zaskoczyć i usatysfakcjonować?

Rainbow Rowell z lekkością nakreśla świat otaczający młodych czarodziejów. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona wykreowanymi przez nią charakterami. To właśnie one sprawiają, że utwór nabiera barw. Bardzo przypadła mi do gustu narracja. Dzięki niej mogłam poznać przemyślenia Simona, Baza, Penelope, Maga czy Agathy.

Nie poddawaj się przypadnie do gustu fanom twórczości J. K. Rowling i czytelnikom uwielbiającym magię. Utwór wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika i zachwyca ilością przygód, które spotykają bohaterów w nieoczekiwanych momentach.

Postać Simona nie przypadła mi do gustu. Chłopak wydawał się być bardzo infantylny jak na swój wiek. Baz i Penelope byli natomiast bardzo barwni i według mnie zasłużyli na wyróżnienie - należą oni do najlepszych bohaterów całego utworu.

Nie poddawaj się to interesująca powieść, z którą spędzicie parę miłych godzin. Świat Simona Snowa porwie Was w magiczną wędrówkę po Szkole Watford. Myślę, że czytelnicy będą usatysfakcjonowani lekturą. Fani Harry'ego Pottera i gatunku fantasy znajdą w tej powieści mnóstwo ciekawych wątków. Czy wyruszycie z Simonem pokonać Szarobura?

Ocena: 6/10

Nie poddawaj się otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz: