Załącznik | Rainbow Rowell

Miłość przez internet.


Praca Lincolna O'Neilla polega na czytaniu maili. Dokładniej - czytaniu cudzych maili pracowników firmy, w której jest zatrudniony. Mężczyzna miał nadzieję na walkę z hakerami, lecz rzeczywistość jest bardzo nudna. Pewnego dnia Lincoln natrafia na prywatną korespondencję Beth i Jennifer. Wie, że powinien wysłać im upomnienie, lecz zabawne i wciągające myśli kobiet nie potrafią go do tego zmusić. Z czasem przekona się, że zaczyna czuć coś więcej do Beth...

Przeczytałam już wszystkie powieści Rainbow Rowell, które wydane zostały w Polsce. Pokochałam Eleonorę i Parka, utożsamiłam się z Fangirl, przeżyłam ogromny zawód z Linią serc i... nadeszła kolej na Załącznik. Po wielu pozytywnych słowach na temat tego utworu z nieskrywaną przyjemnością zabrałam się do czytania. Czy warto było?

Załącznik wciągnął mnie od pierwszych stron. Mamy okazję śledzić konwersację Beth i Jennifer oraz towarzyszyć Lincolnowi podczas jego pracy. Autorka potrafi zainteresować czytelnika i sprawić, że nie będzie mógł oderwać się od lektury. Jedna z najciekawszych nowości tego miesiąca!

Rainbow Rowell jest mistrzynią w pisaniu słodkich i przejmujących powieści dla młodzieży. Niestety, lecz gorzej jej wychodzi z utworami skierowanymi do starszych czytelników. Nie czułam tutaj typowych dla tej autorki lekkich dialogów i ciekawych opisów. Z pewnością Załącznik nie będzie należał do moich ulubionych utworów, lecz bardzo miło wspominam tę powieść i sądzę, że czytelnicy szukający przyjemnych czytadeł znajdą w niej coś dla siebie.

Nie polubiłam Lincolna, lecz Beth i Jennifer od razu zaskarbiły sobie moją przyjaźń. Ich poczucie humoru, problemy i marzenia zawładnęły moim czytelniczym sercem na parę dni. Rainbow w niesamowity sposób ukazała przyjaźń pomiędzy dwiema kobietami, problemy związane z małżeństwem i nie tylko. 

Załącznik to powieść pełna maili i wspomnień głównego bohatera. Rainbow Rowell po raz kolejny pokazała, że potrafi pisać z humorem i pasją. Czytelnicy znajdą w tym utworze problemy, które będą gnębić bohaterów prawie do końca, konwersacje doprowadzające do śmiechu i ciekawą historię miłosną. Jesteście gotowi, aby poznać miłość od pierwszego przeczytania?
Sięgnijcie po Załącznik!

Ocena: 6/10
Załącznik otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

3 komentarze:

  1. Jak dotąd od Rainbow Rowell czytałem tylko "Linię serc" i mam o niej podobne zdanie, co Ty o "Załączniku". Skoro tej autorce nie idzie najlepiej z książkami dla starszych odbiorców, może powinna na stałe zostać przy młodzieżówkach? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię autorkę, więc na pewno przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń