Moje życie obok | Huntley Fitzpatrcik


Ciężki wybór pomiędzy miłością do rodziny a chłopaka.


Samantha Reed obserwuje Garrettów odkąd pamięta. Wieczorem wspina się na dach własnego domu i ogląda ich życie niczym program w telewizji. Pewnego dnia poznaje Jase'a, z którym zaczyna ją łączyć bardzo głęboka więź. Samantha wie, że matka nie pochwaliłaby jej wyboru - od lat pokazuje jak bardzo ich nie znosi. Brak miłości z jej strony i coraz częstsze wizyty nowego ukochanego sprawiają, że dziewczyna odwiedza Garrettów. Niestety, nagłe tragiczne wydarzenie niszczy wszystko, a Samantha musi dokonać wyboru: własna matka czy ukochany?

Na Moje życie obok czekałam od chwili pojawienia się tej pozycji w zapowiedziach. Intrygujący opis i przepiękna okładka skłoniły mnie do sięgnięcia po tę powieść. Czy Huntley Fitzpatrick zaskoczyła mnie pozytywnie?

Fabuła utworu skupia się na Samancie Reed, dziewczynie z dobrego domu, która posiada wszystko, czego dusza zapragnie. Niestety, jej rodzinne relacje nie wyglądają dobrze. Autorka ukazała w tej powieści wiele wątków. Czytelnicy będą mogli poznać brak miłości ze strony najbliższych, który jest dla bohaterki ciężki do zniesienia. Również fałszywa przyjaźń i problemy alkoholowe przewijają się przez ten utwór, a czytelnik może zauważyć z jakimi trudnościami ma do czynienia główna postać.

Huntley Fitzpatrick ma bardzo lekki i przyjemny styl, więc czytelnik z łatwością pochłonie tę powieść w parę dni. Dużym atutem utworu jest przedstawienie postaci w barwny sposób. Niestety, lecz mankamentem jest przewidywalność. Zakończenie czy niektóre momenty z książki nie zaskoczyły mnie i pozostawiły z uczuciem niedosytu.

Postać Samanthy Reed od razu przypadła mi do gustu. Była zupełnie inna niż jej siostra czy matka. Cechowała ją wrażliwość i dobro, które można było zaobserwować w czasie lektury. Niekiedy jednak stawała się bardzo naiwna. Jase był natomiast sympatycznym bohaterem, którego można było od razu polubić.

Moje życie obok to interesująca powieść miłosna, która zostanie w sercu czytelnika na dłużej. Huntley Fitzpatrick przedstawiła nietuzinkową historię dwóch różnych charakterów oraz ciężki wybór pomiędzy miłością swojego życia a własną matką. Ciekawa i słodko-gorzka lektura idealna na te jesienne dni. Czy jesteście gotowi na oglądanie życia Samanthy?

Ocena: 8/10

Moje życie obok otrzymałam od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

  1. Jakoś nie ciągnie mnie do tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie historie, dlatego chętnie sięgnę

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam w planach tę książkę. Fabuła mnie bardzo intryguje.

    OdpowiedzUsuń