Moja złota rybka zombie 1 | Mo O'Hara

Przybij płetwę na dzień dobry!


Tytus wpada na szalony pomysł i przeprowadza swój pierwszy eksperyment: zanurza złotą rybkę, Frankie, w zielonej, toksycznej mazi. Dzięki szybkiej reakcji młodszego brata, Tymka, zwierzątko udaje się ocalić. Niestety, coś poszło nie tak i rybka staje się żądnym krwi, inteligentnym stworzeniem. Tytus nie ma pojęcia, że obrała sobie ona cel zniszczenia go!
Czy uda mu się przeżyć?

Moja złota rybka zombie to pierwszy tom serii Mo O'Hary skierowanej do młodszych czytelników. Fabuła powieści skupia się na tytułowej złotej rybce zombie, która pragnie zemścić się na Tytusie. Czy jej się to uda? 

Moja złota rybka zombie jest napisana lekkim językiem, dlatego czyta się ją w przerażająco szybkim tempie. Mo O'Hara potrafi naprawdę zaciekawić czytelnika losami dwójki chłopców i ich rybki. Przedstawia na kartach swojej powieści różne komiczne, a czasami z życia wzięte sytuacje. Kłótnie pomiędzy rodzeństwem, pragnienie cudownych przygód i sprawienie, aby mama pozwoliła nam na wszystko - to właśnie znajdziecie w tym utworze.

Gdybym była młodsza, sądzę, że pokochałabym tę powieść bez wahania. Czytelnicy znajdą w niej gamę różnorodnych sytuacji, które wywołają salwę śmiechu, niepokój czy radość. Mo O'Hara opisuje zachowania, które są niekoniecznie dobre oraz postawy, którym warto się przyjrzeć i brać z nich przykład. 
Główni bohaterowie, Tytus i Tymek, bardzo się od siebie różnią. Mo O'Hara przedstawiła ich w ciekawy sposób. Obydwaj potrafią z łatwością zaskarbić przyjaźń czytelników. 

Moja złota rybka zombie to idealna lektura dla młodszych czytelników. Pełna zabawnych sytuacji książka porywa w wir przygód. Losy Tytusa, Tymka i złotej rybki zombie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, a także umiliły czas. Ja zachęcam bardzo gorąco do sięgnięcia po pierwszy tom serii Mo O'Hary. Pozwólcie, aby złota rybka zahipnotyzowała również Was!

Ocena: 9/10

Moją złotą rybkę zombie przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze: