English Matters, Deutsch Aktuell, Business English Magazine | Lipiec-Sierpień 2016

Warto poznawać nowe języki!


ENGLISH MATTERS

Kolejny numer English Matters jest obfity w ciekawe teksty. O czym tym razem przeczytamy w magazynie?

 • W This and That przeczytamy o dziesięciu zwyczajach, które są bardzo pomocne przy zarządzaniu czasem. Ja znalazłam tam parę trików, które postaram się częściej stosować. Poznamy również miejsce, które warto odwiedzić (na pewno się tam wybiorę!) oraz o starożytny mechanizm - co to jest?
 • W związku z niedawnym Euro 2016 we Francji, English Matters przedstawia nam postać Roberta Lewandowskiego. Możemy poznać jego drogę na szczyt i przeczytać w jaki sposób zrealizował swoje marzenie. 
 • Looking for Love to wywiad z Mattem Fullerem, założycielem strony Free Dating America, która pomaga ludziom w znalezieniu swojej drugiej połówki. Jak dużo osób korzysta z tego sposobu randkowania? Czy taki biznes się opłaca? Tego dowiecie się w magazynie.
 • Oczywiście, gwiazdą People and Lifestyle oraz całego numeru English Matters jest Leonardo DiCaprio. Po zdobyciu upragnionego Oscara, mężczyzna nadal będzie brał udział w różnych przedsięwzięciach. Szczegółów z jego życia możecie się dowiedzieć czytając artykuł.
 • W dziale Travel wyruszymy w niezapomnianą podróż do Indonezji, a dokładniej - na wyspę Bali. Jest na niej pełno atrakcji: możemy odwiedzić około 20,000 świątyń czy oglądnąć wieczorem niesamowite widowisko. 

Ten numer English Matters bardzo mi się spodobał. Ciekawe artykuły sprawiły, że nie mogłam się oderwać. Pochłonęłam artykuły w bardzo krótkim czasie i pragnęłam jeszcze więcej. Ułatwieniem podczas lektury jest rozkład słówek pod tekstem. Niektóre teksty znajdują się również w formacie MP3 na stronie Wydawnictwa, gdzie możecie je odsłuchać. Jeśli lubicie gromadzić różnorodne słówka możecie także pobrać listę słówek z numeru w formacie PDF.
Ja serdecznie polecam Wam lekturę magazynu i zachęcam do spróbowania takiego sposobu nauki.

Ocena: 10/10

DEUTSCH AKTUELL


Tym razem Wydawnictwo przedstawia nam 77 numer Deutsch Aktuell, w którym znajdują się bardzo ciekawe artykuły.


 • Na początek możemy przeczytać krótkie teksty oraz przejrzeć polecane książki, filmy i płyty.
 • W najnowszym numerze możemy dowiedzieć się sporo na temat Bruno Ganza. Przyznam - nie oglądałam żadnego filmu z jego udziałem. Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni. Deutsch Aktuell opisuje w artykule jego filmową karierę oraz najlepsze produkcje, w których występuje. 
 • Coś dla pożeraczy książek, czyli wywiad z Sarah Lark, autorką niemieckich powieści. Kobieta bardzo dużo podróżuje do Nowej Zelandii, która jest miejscem akcji wielu z jej utworów. Ja z przyjemnością poznałabym twórczość tej autorki. Po takim tekście nie mogę się tego doczekać!
 • Artykuł Liebe ohne Grenzen jest jednym z najlepszych w tym numerze. Mówi o związkach z obcokrajowcami i barierach językowych. Dlaczego coraz więcej ludzi przeprowadza się za granicę? Czy warto?
 • Nigdy jeszcze nie byłam w Dreźnie, ale pragnę to w najbliższym czasie zmienić. Deutsch Aktuell przedstawia nam miejsca warte uwagi i zachęca do odwiedzenia tego miejsca.

Deutsch Aktuell po raz kolejny mnie zachwycił. Różnorodna tematyka tekstów umożliwia znalezienie ciekawych artykułów dla siebie. ułatwieniem jest również lista słówek oraz możliwość odsłuchania niektórych tekstów w formacie MP3. Ja jestem bardzo zadowolona z takiego sposobu nauki i zachęcam Was gorąco do sięgnięcia po Deutsch Aktuell!
Ocena: 10/10

BUSINESS ENGLISH MAGAZINE 

W najnowszym numerze Business English Magazine znajdziecie mnóstwo artykułów dla siebie. Co skrywa 54 edycja magazynu?

 • Na sam początek możemy przeczytać tekst o Kanadzie. W artykule poznamy parę przydatnych wyrażeń i miejsca, do których warto się wybrać.
 • Marijuana: Becoming a Big Business to artykuł dotyczący wielkiego biznesu, jakim jest sprzedaż marihuany. Historia jej kultu i odmienny stosunek do niej z różnych stron świata sprawia, iż staje się tematem tabu. 
 • Technologia idzie do przodu, a różne znane marki walczą o pozycję na rynku. W tym numerze dowiecie się o różnicach pomiędzy różnymi produktami, co warto kupić i o ostatnio rozrastającej się firmie Xiaomi. 
 • Desert Milk to zaskakujący artykuł. Nie miałam pojęcia, że można pozyskiwać mleko od samic wielbłąda. Ile kalorii zawiera i jaki jest jego skład? Tego dowiecie się czytając ten artykuł.
 • Ostatnio jest bardzo wielka moda na kolorowanki dla dorosłych. Wiele osób mówi, że jest to bardzo relaksujące zajęcie i naprawdę warto spróbować zabawy z tymi książeczkami. Ja jeszcze nie miałam z nimi styczności, ale może w przyszłości to zmienię.
 • Wrocław i San Sebastian zostały wybrane na Europejskie Stolice Kultury 2016. Ja jestem mieszkanką tego pierwszego miasta i nie licząc licznych korków (szczególnie w okresie szkolnym: rano i wieczorem!), uwielbiam Wrocław. Wszędzie jest zielono, kolorowo i każdy zakątek ukrywa ciekawe miejsce. Planuję w przyszłości odwiedzić również San Sebastian, które zaciekawiło mnie swoją architekturą.

Ponownie miło spędziłam czas z Business English Magazine. Teksty zawarte w tym numerze bardzo mnie zaciekawiły. Słówka pod artykułami ułatwiają lekturę, a niektóre z tekstów można odsłuchać w formacie MP3. W tym numerze dostępny jest również do pobrania dodatek Hotel & Leisure Facilities. Ja szczerze Was zachęcam do sięgnięcia po Business English Magazine, dzięki któremu ulepszycie swój warsztat językowy.

Ocena: 10/10

English Matters, Deutsch Aktuell oraz Business English Magazine otrzymałam od Wydawnictwa Colorful Media. Bardzo dziękuję!
Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. English Matters będę na pewno czytać. Bardzo lubię te magazyny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są cudowne, prawda? :)
   Życzę miłej lektury!

   Usuń
 2. Muszę podszkolić angielski do tego magazyny, a niemiecki niestety od zawsze mi nie leżał ;)

  OdpowiedzUsuń