English Matters, Business English Magazine, Deutsch Aktuell | Styczeń-Luty 2016

Nadszedł czas, żeby poćwiczyć języki!

ENGLISH MATTERS

W 56 numerze English Matters, redakcja przedstawiła bardzo ciekawe artykuły.
Angelina Jolie to jedna z najbardziej znanych i cenionych aktorek. W jednym z tekstów mamy okazję przyjrzeć się jej postaci bliżej i dowiedzieć się o jej sukcesach filmowych, prywatnych problemach oraz pomocy charytatywnej. 
Miłość dotyka każdego z nas. Magazyn przygotował wywiad, który udziela wielu wskazówek i rad dotyczących szukania drugiej połówki.
Uwielbiam w English Matters poznawać i dowiadywać się różnorodnych szczegółów o krajach. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się bliżej Szkocji, która przebija swoim krajobrazem dosłownie wszystko. Artykuł zawiera również legendy dotyczące zamków - niektóre z nich są bardzo ciekawe!
Jednym z końcowych tekstów jest The Keys to Texting. Mówi on o skrótach w SMS-ach, które są bardzo popularne w USA i Wielkiej Brytanii. Bez znaczenia niektórych z nich, trudno będzie zrozumieć sens wypowiedzi.
English Matters po raz kolejny mnie zachwycił. Teksty mają zróżnicowany poziom, lecz bardzo szybko i lekko się je czyta. Ja osobiście jestem zachwycona taką formą nauki i polecam ten magazyn każdemu!

Ocena: 10/10

BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine w swoim 51 numerze porusza wiele ciekawych problemów.
Keeping it in Family to artykuł mówiący o rodzinnych biznesach. Czytelnik ma okazję dowiedzieć się o najdłużej działających firmach, a także poznać zalety i wady podjęcia takiego biznesu.
Australia zawsze wydawała mi się być ciekawym krajem, a Business English Magazine utwierdziło mnie w tym przekonaniu. Artykuł opowiada o kulturze oraz ciekawych miejscach, które trzeba zwiedzić. 
Każda kobieta uwielbia modę. W magazynie mamy okazję przeczytać tekst o założycielu Zary, który jest nietuzinkową postacią.
Business English Magazine przeznaczony jest dla wszystkich, lecz szczególnie dla fanów tematyki biznesu. Magazyn obfity jest w wiele obszernych tekstów, a niektóre z nich można odsłuchać w formacie MP3 na stronie Wydawnictwa.

Ocena: 10/10

DEUTSCH AKTUELL

74 numer Deutsch Aktuell jest pełen ciekawych tekstów.
Jednym z najważniejszych artykułów jest kalendarium wydarzeń w Berlinie, które obejmuje okres od stycznia do czerwca. Jeśli więc wybieracie się do tego miasta w najbliższym czasie, sprawdźcie co ciekawego możecie tam zrobić.
Każdy z nas w Nowy Rok robi postanowienia. Nie zawsze można ich jednak dotrzymać. Jak wygląda sprawa w Niemczech?
Ostatni tekst dotyczy najnowszego parku rekreacyjnego w Berlinie, w którym miło można spędzić czas. Informacje o nim i jego przeszłości możecie znaleźć w artykule.
Deutsch Aktuell przeczytałam z niemałym zainteresowaniem. Niektóre z artykułów można odsłuchać w formie MP3 na stronie Wydawnictwa. Przyznam, iż jest to ciekawy sposób nauki i jak najbardziej zachęcam Was do spróbowania przygody z tymi magazynami!

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania English Matters, Business English Magazine oraz Deutsch Aktuell, dziękuję ślicznie Wydawnictwu Colorful Media!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

3 komentarze:

  1. Ostatnio rozważam właśnie ten Businnes Enlich - przydałby się :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja muszę w końcu zacząć kupować English Matters!

    OdpowiedzUsuń