Przypadki Callie i Kaydena | Jessica Sorensen

Ból Callie i Kaydena.Callie Lawrence jest ekscentryczna - zasłania twarz włosami, ubiera workowate ubrania i na dodatek jest aspołeczna. Każdy uważa ją za dziwaczkę i nie chce się z nią zadawać. Callie ma jednak swoje powody, by tak się zachowywać.
Kayden Owens próbuje utrzymać pozory normalności - gra w piłkę nożną i chodzi z popularną dziewczyną. Niektórzy sądzą, że ma sielankowe życie. Gdyby wiedzieli...
Los decyduje, aby Kayden i Callie uratowali siebie nawzajem. 

O Przypadkach Callie i Kaydena było ostatnio w czytelniczej blogosferze bardzo głośno. Powieść Jessici Sorensen była określana wieloma pięknymi sformułowaniami, które jedynie zachęcały pozostałych fanów wszelkiej literatury do sięgnięcia po gorącą nowość. Ja pod napływem pozytywnych słów dałam się skusić na niezwykłą przygodę, która miała rozbić moje serce na milion maleńkich kawałeczków.

O dziwo, po lekturze moje serce było całe. 

Przypadków Callie i Kaydena nie sposób pominąć w żadnej księgarni. Wydawnictwo Zysk i S-ka stworzyło okładkę magnetyczną i przyciągającą czytelników.
Niestety, środek powieści prezentuje się o wiele gorzej. Oprócz skomplikowanej historii i traum z młodych lat, powieść nie zaskakuje niczym oryginalnym. 
Kunszt pisarski autorki nie wyróżnia się spośród wielu innych. Czytelnicy nie będą mieli problemów z odbiorem książki, gdyż Jessica Sorensen pisze lekko i przystępnie. 

Największym mankamentem całej powieści były wykreowane przez Jessicę Sorensen postacie. Kaydena dało się jeszcze ścierpieć, ale Callie była wręcz królową infantylności. Momentami zachowywała się zupełnie irracjonalnie. Pokochałam za to drugoplanowych bohaterów - m. in. przyjaciela Callie, Setha. Takiego troskliwego powiernika chciałby mieć każdy (w tym ja!).

Przypadki Callie i Kaydena to powieść, która ma lepsze i gorsze momenty. Książka posiada przejmującą historię i tajemnice, których odkrycia nie można się doczekać. Jessica Sorensen nie powaliła mnie na kolana, a jedynie zajęła dwa dość przyjemne popołudnia. Mi pozostaje jedynie mieć nadzieję, że w drugim tomie Jessica Sorensen pokaże pełnię swoich umiejętności i mnie zaskoczy - tym razem pozytywnie.

Ocena: 5/10

Za możliwość poznania Przypadków Callie i Kaydena, dziękuję bardzo Wydawnictwu Zysk i S-ka!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

1 komentarz:

  1. Każdemu podoba się coś innego, liczę że mnie bardziej zaskoczy ta książka, bo mam wobec niej dośc duże oczekiwania ;)

    zapraszam http://secondlife-books.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń