PRZEDPREMIEROWO: Cudze Jabłka | Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Atak ze strony brutalnej rzeczywistości, czyli Cudze Jabłka.


Ewa wraz z mężem Markiem i córką Polą wiodła szczęśliwe i bogate życie. Niespodziewane wycieczki za granicę, ekskluzywny apartament w Warszawie i same przyjemności - pieniądze nie grały tutaj żadnej roli. Niestety, lecz pewnego dnia sytuacja się zmienia, a cała rodzina zmuszona jest wyprowadzić się na wieś, do małego drewnianego domku, w którym mieszkali rodzice kobiety. 
Ewa musi zacząć żyć oszczędnie, lecz nie jest to łatwe. Kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pójść do pracy.
Czy rodzina da sobie radę?

Cudze Jabłka to nowa powieść Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej, autorki Jajka z Niespodzianką. Nie miałam okazji poznać pierwszej powieści autorki, jednak dzięki Wydawnictwu Literackiemu mogłam przeczytać przedpremierowo następną jej książkę - Cudze Jabłka. Jak wypadła w moich oczach?

Agnieszka Krakowiak-Kondracka napisała książkę życiową, od której trudno jest się oderwać. Cudze Jabłka przeczytałam jednym tchem i nie mogłam wyjść z podziwu jak autorka manewrowała emocjami czytelnika.
Bohaterowie są w tej powieści wykreowani w sposób plastyczny i barwny. Czytelnicy z pewnością poczują więź z postaciami, a szczególnie z Ewą, która musiała zmierzyć się z trudną sytuacją, w której się znalazła.

Cudze Jabłka mimo, że poruszają ciężki temat to lektura idealna na wolną sobotę. Autorka w sposób delikatny przestrzega nas przed rzeczywistością, która nie zawsze może być różowa. Wszystko przecież może runąć jak domek z kart...

Cudze Jabłka to bardzo dobra powieść, którą przeczytałam z wypiekami na twarzy. Zafascynowana losami bohaterów nie spostrzegałam, gdy już była noc, jednak doczytałam powieść do końca i powiedziałam sobie - było fajnie.
Agnieszka Krakowiak-Kondracka napisała o nieprzewidywalnej i momentami brutalnej rzeczywistości, która może każdego z nas zaskoczyć w niespodziewanym momencie.
Ja polecam Wam przeczytanie Cudzych Jabłek i nie mogę się doczekać kolejnych spotkań z twórczością autorki.

Ocena: 7/10

Za możliwość przedpremierowego poznania losów Ewy i Marka, dziękuję Wydawnictwu Literackiemu!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Literatura polska jakoś mnie męczy, ale powyższa powieść wydaje mi się być ciekawa, więc może kiedyś się na nią skusze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś się przekonam do książek tego typu, ale na razie nie jestem nią zainteresowana..

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam u siebie :D
  Bardzo lekka, zabawna opowieść!
  Polecam!
  Niebawem wywiad na moim blogu z autorką!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie życiowe lektury. O pierwszej książce tej autorki nasłuchałam się wiele dobrego, jednak tak jak Ty - nie poznałam ,,Jajka z niespodzianką". Mam nadzieję, że nadrobię zaległości i obie lektury wzbudzą we mnie tyle emocji, co w Tobie "Cudze jabłka" :)

  OdpowiedzUsuń