English Matters, Business English Magazine, Deutsch Aktuell | Maj-Czerwiec 2015

Wakacje z English Matters, Business English Magazine i Deutsch Aktuell.

ENGLISH MATTERS

 Idealna pora, aby sięgnąć po kolejny numer English Matters!

W 52 numerze jest wiele artykułów wartych uwagi. Jednym z najlepszych jest BFF - Best Friends Forever, w którym mowa jest o serialu pod tytułem Przyjaciele (Friends). Nie miałam okazji oglądnąć tej produkcji, ale muszę to zmienić - tekst zachęca do obejrzenia :)
Zespół Queen uwielbiam. Freedie Mercury jest ciekawą postacią i to właśnie wokół jego osoby skupi się artykuł The Show Must Go On.
W dzieciństwie ciągle domagałam się bajek z Kubusiem Puchatkiem i teskt o tym właśnie misiu znalazł się w dziale Culture. Powspominałam sobie co nieco, a oprócz tego przeczytałam trochę o prawdziwym Kubusiu Puchatku.
To jedynie namiastka tego, co znajdziecie w magazynie. Ja całym sercem polecam Wam lekturę następnego numeru i nie mogę się doczekać tego, co znajdę w następnym!

Ocena: 10/10

BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

 Business English Magazine z każdym kolejnym numerem mnie zaskakuje
From Pearls to Riches to ciekawy artykuł o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wiem już, gdzie pojadę w przyszłości (ach, te budynki)!
Wind power expansion in Poland to tekst o coraz częstszym używaniu energii wiatrowej w Polsce.
Oprócz tego, w tym numerze można sporo przeczytać o Kolindzie Grabar-Kitarović, Robercie Cialdinim oraz niesamowitym mieście we Włoszech - Mediolanie.
Magazyn jest na najwyższym poziomie, warto po niego sięgnąć. Można się z niego wiele dowiedzieć. Idealny sposób na podszkolenie swojego angielskiego :)
Ocena: 10/10

DEUTSCH AKTUELL

 W 70 numerze Deutsch Aktuell znajdziemy wiele bardzo dobrych tekstów

Pierwszym z dłuższych tekstów jest artykuł Rettung fur die Bienen. Te drobne owady są narażone na wiele niebezpieczeństw. Nie chodzi tylko o te, które towarzyszyły pszczołom od wieków.
Pojawiły się nowe. Warroza – choroba wywoływana przez roztocze, zawleczone do Europy i Ameryki z Azji.
Nie jest to jednak jedyny wróg pszczół. Wymieranie pszczelich rodzin powoduje również stosowana w rolnictwie czy ogrodnictwie chemia – szczególnie opryski pól pestycydami. Zwalczają one niepożądane chwasty na polach czy insekty, eliminując przy tym pszczoły.
A jak powiedział Albert Einstein „jeśli znikną pszczoły, ludziom pozostaną jeszcze cztery lata życia”. Dlaczego? Dowiecie się z artykułu.
Następnym ciekawy tekst jest poświęcony robotom i automatyzacji. Sam termin robot, trafił do języka światowego dzięki sztuce Karela Capeka Rossums Universal Robot. Obecnie roboty wykonują najróżniejsze prace - jedne monotonne czynności przy taśmach produkcyjnych, a inne nurkują w oceanach czy chociażby latają w Kosmos. W przełożeniu na polski, tytuł tego artykuły brzmi Robot - przekleństwo czy błogosławieństwo?. Większość ekonomistów skłania się do poglądu, że roboty będą wypierać ludzi z coraz liczniejszych zajęć. Na pytanie, czy dzięki robotom będziemy mogli mniej pracować - odpowiedź brzmi: TAK.
W magazynie jest również bardzo ciekawy artykuł o szwajcarskich tradycjach - koniecznie przeczytajcie!

Kolejny numer Deutsch Aktuell jest zaopatrzony w bardzo dobre artykuły. Idealny magazyn, aby poćwiczyć swój niemiecki. Polecam!

Ocena: 10/10

Za udostępnienie mi magazynów, dziękuję pięknie Wydawnictwu Colorful Media!Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie muszę w końcu sięgnąć po English Matters. Sama nie wiem od kiedy mam go w planach...

    OdpowiedzUsuń
  2. Magazyny tego wydawnictwa od bardzo dawna mnie interesują, ale chrapkę mam na na "Francais Present", bo to języka francuskiego intensywnie się uczę :) Choć muszę przyznać, że ten numer "English Matters" musiał być naprawdę bardzo interesujący.

    OdpowiedzUsuń