Kocha, lubi, szanuje | Alice Munro

Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje...


Kocha, lubi, szanuje to zbiór dziewięciu opowiadań, w których bohaterowie mają styczność z miłością. Niektórzy z nich dopiero co poznają to dziwne uczucie, inni porzucają je z nadzieją na nowy związek. Miłość w tej pozycji jest królem, a bohaterowie - poddanymi...
 
Kocha, lubi, szanuje to moja pierwsza styczność z literaturą zachwalanej i wielbionej przez rzesze czytelników Alice Munro. Przypuszczając, iż nie będę mogła oderwać się od tej książki, zarezerwowałam sobie czas i rozpoczęłam czytanie z kubkiem miętowej herbaty w dłoni.
 
Alice Munro stworzyła książkę, którą się połyka. Próbowałam odrywać się od kart powieści, lecz nie mogłam - pozycja ta jest tak magnetyzująca, że musiałam ją przeczytać do końca.
Niezwykłe jest to, z jaką lekkością pisze Alice Munro poruszając poważne tematy. Pod koniec książki ma się łzy w oczach.
 
Każde osobne opowiadanie jest inne, lecz wszystkie skupiają się wokół spraw sercowych. Bohaterowie wspominają pierwsze zauroczenia, nieudane związki lub myślą o swoim partnerze. Alice Munro kreuje bohaterów jak realnych ludzi - są oni plastyczni, posiadają charakter i emocje.
 
Kocha, lubi, szanuje to pozycja, która oczaruje czytelnika. Nie będziecie mogli o niej zapomnieć. Czytając tę książkę przekonałam się o fenomenalnym talencie Alice Munro, która pisze z przenikliwością i lekkością. Z pewnością każdy czytelnik będzie dobrze się bawić, wzruszać i zaskakiwać przy lekturze opowiadań tej autorki. 
 
Ocena: 7/10
 
Kocha, lubi, szanuje poznałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego, za co bardzo dziękuję!Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

5 komentarzy:

 1. Muszę zapoznać się z autorką

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie muszę poznać bliżej twórczość autorki ! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam książkę w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo się naczytałam o tej autorce i kiedyś( najprawdopodobniej w wakacje) sięgnę po jej twórczość, a w szczególności po "Kocha, lubi, szanuje..." :)

  someculturewithme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Alicja Szerment25 czerwca 2015 11:05

  Kusisz...

  OdpowiedzUsuń