THE BEST BOOKS OF 2014


 THE BEST BOOKS OF 2014 ♥
 
Najlepsze książki 2014 roku będą powieściami, które trafiły do mojego serca i poruszyły mnie. Pozostawiły cząstkę siebie.

 

MINIATURZYSTKA, Jessie Burton

Zdecydowanie jedna z najlepszych powieści tego roku. Nie czytałam jeszcze tak poruszającej i tak pięknej powieści. Miniaturzystka jest po prostu genialna!LEGENDA. PATRIOTA, Marie Lu

Nie mogłam uwierzyć, że to już jest koniec. Marie Lu pisze genialnie. Legenda. Patriota to ostatni tom trylogii, która jest dziełem literackim!
 
 

ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK, Markus Zusak

Dlaczego nikt mnie nie ostrzegł przed tą powieścią? Jestem w niej zakochana! (pomimo tego, że mnie zniszczyła). Nie mogę się doczekać, aż w moje dłonie wpadnie Posłaniec!

 

MECHANICZNA KSIĘŻNICZKA, Cassandra Clare

 Mechaniczna Księżniczka jest powieścią, w której zakochałam się na zabój. W Willu również, ale teraz to pomińmy. Cassandra Clare stworzyła serię, która okazała się być lepszą od Darów Anioła. Ja tylko narzekam na zakończenie, if you know what i mean.
 

 

SZKLANY TRON/KORONA W MROKU, Sarah J. Maas

 Moja najukochańsza, jedna z najbardziej ulubionych serii. Dlaczego wydane są tylko dwa tomy? Ja chcę HEIR OF FIRE! Teraz! Szklany Tron i Korona w mroku wymiatają!  {recenzja}

 

DAR JULII, Tahereh Mafi

Nie byłam zbyt pozytywnie nastawiona do trzeciego tomu serii, ale koniec końców przepadłam. Sekret Julii był bardzo słaby, lecz Dar Julii wynagrodził mi porażkę drugiego tomu. I Warner ♥   {recenzja}

 

MARIA ANTONINA, Juliet Grey

 Całą trylogię o Marii Antoninie przeczytałam w tym roku i jestem urzeczona powieściami, jakie zaserwowała mi Juliet Grey. Najbardziej podobał mi się pierwszy tom przygód młodej delfiny, niemniej jednak cała seria utrzymuje się na podobnym poziomie. Z niecierpliwością czekam na następne powieści tej utalentowanej autorki! {recenzja}

 

NAWAŁNICA MIECZY, George R. R. Martin

Nie mogło tu zabraknąć Nawałnicy Mieczy autorstwa George R. R. Martina, który pisze wspaniale. Oczarowałam się tym tomem i z pewnością sięgnę po kontynuację!  {recenzja}

 

AMERYKAANA, Chimamanda Ngozi Adichie

Amerykaana to książka przedstawiająca realia świata. Ja jestem pod dużym wrażeniem! {recenzja}

 

PISANE SZKARŁATEM/MORDERSTWO WRON, Anne Bishop

 Od niedawna do moich ulubionych serii dołączyło również Pisane Szkarłatem wraz z kontynuacją, Morderstwem Wron. Nie mogę się doczekać trzeciego tomu, który przeczuwam, że będzie równie genialny co poprzednie.  {recenzja}

 

OSTATNIA SPOWIEDŹ, Nina Reichter

 Ostatnia Spowiedź to książka tak niesamowita, że po jej przeczytaniu czułam się emocjonalnie ''popaprana''. Nie mogłam czytać przez jakiś czas. Naprawdę. {recenzja}

 

CZAS ŻNIW, Samantha Shannon

Uwielbiam Czas Żniw i wszystko z tą powieścią związane. Samantha Shannon miała ciekawy pomysł, który wykorzystała w pełni. Nie mogę się doczekać The Mime Order{recenzja}
 

 

CZARNE SKRZYDŁA, Sue Monk Kidd

Całkiem niedawno przeczytałam Czarne Skrzydła i jestem zachwycona. Sue Monk Kidd napisała ciekawą i barwną powieść, którą z pewnością będę wspominać przez dłuższy okres czasu.

 

UKRYTA BRAMA, Eva Voller

 Ukryta Brama to bardzo dobre zwieńczenie trylogii autorstwa Evy Voller. Wspaniale się bawiłam przy czytaniu tej powieści!
 
 
 
Jakie książki znalazły się w Waszych zestawieniach ''The best books of 2014''? :)
 Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

13 komentarzy:

 1. Niektóre pozycje czekają już na moich półkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Złodziejka książek" i na mnie zrobiła duże wrażenie, choć czytałam ją kilka lat temu. Martin jest klasą samą w sobie :) reszty książek nie czytałam, choć na "Czas żniw" mam dużą ochotę. Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie też się pojawiła Mechaniczna księżniczka :3

  Nawałnica mieczy jeszcze przede mną ale pierwszy tom już mam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Adrianna Kowalska4 stycznia 2015 20:37

  Biografia Kuklińskiego. A co do "Złodziejki książek" to mnie również zniszczyła i długo zbierałam się po niej w sobie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Alicja Szerment4 stycznia 2015 22:15

  Bardzo cieszę się, że w Twoim zestawieniu znalazła się "Złodziejka książek - oddałam się tej książce bez reszty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Agnes Recenzentka4 stycznia 2015 22:35

  Kolejna osoba zakochana w Złodziejce! <3 Ale słyszałam, że "Posłaniec" niestety nie jest tak dobry... Sama się niedługo przekonam czy to prawda.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Twojej listy czytałam jedynie "Mechaniczną Księżniczkę" (którą wieeeeeeeelbię!!!!) i "Ostatnia Spowiedź". Jednak większość pozostałych książek znajduję się na moim TBR ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szklany Tron i mnie oczarował :) A Dar Julia mam obowiązkowo w planach, gdyż dwa wcześniejsze tomy bardzo mi się podobały :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mol Książkowy5 stycznia 2015 00:14

  Czytałam tylko "Ostatnią spowiedź" ;p Właściwie to ja nie mam takiego zestawienia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama wpisałabym tu Czas Żniw i Dar Julii ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Veroniqusia Waters5 stycznia 2015 12:05

  Ej! Will Heronadale jest mój! Tak jak Warner:)

  Miniaturzystka dopiero przede mną (nie mogę się doczekać!), a Posłańca przeczytaj jak najszybciej - trudno uwierzyć, ale NAPRAWDĘ jest jeszcze lepszy od Złodziejki (!). Jedynie z Czasem Żniw się nie zgadzam, książka mocno mnie rozczarowała. Ale ilu czytelników, tyle gustów - i przez to jest tak ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Miniaturzystkę, oraz Złodziejkę książek, mam w planach przeczytać. Mnie również Ostatnia Spowiedź przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Uczta dla wron" i "Miasteczko Salem" Kinga

  OdpowiedzUsuń