English Matters, Deutsch Aktuell, Business English Magazine, English Matters - Fashion | Wrzesień-Październik 2014

Wrzesień i październik to jedne z najbardziej trudnych miesięcy w całym roku. Po wakacyjnym lenistwie znów powracamy do szkolnej rutyny. Jednak, nie musi być ona nudna. Nie z magazynami od Colorful Media!


ENGLISH MATTERS

Pierwszym przeczytanym przeze mnie magazynem był English Matters.
Miałam okazję poznać bliżej wykonawcę piosenki Grenade, czyli Bruno Marsa. Oprócz ciekawostek na jego temat, mogłam poznać sens wyżej wymienionej piosenki. Następny artykuł, czyli tytułowy The gift of thrift szczególnie przypadł mi do gustu. Miałam okazję poznać metody na oszczędzanie, które warto wcielić w życie :)
Kolejnym, wartym uwagi artykułem jest wywiad o Jane Austen, autorce wielu podziwianych przez czytelników powieści. Ja osobiście nie przeczytałam jeszcze żadnej z jej książek, jednak mam nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni.
Następnie przeniesiemy się do przepięknego miejsca w Wielkiej Brytanii, czyli Bath. Zauroczył mnie tekst o tym miasteczku - mam ochotę się tam wybrać :)
Najbardziej jednak, oczekiwałam tekstu o Zumbie, czyli taneczno-fitnessowym wysiłku fizycznym. Ja bardzo lubię i zachęcam Was do takiego sposobu aktywności fizycznej, ponieważ jest w tym wiele zabawy :)
Cały numer oceniam na duży plus - wiele ciekawych artykułów i ładne graficzne przedstawienie - English Matters to niesamowity magazyn! Nie mogę się doczekać kolejnego numeru! :)

DEUTSCH AKTUELL

Wrześniowo-październikowy numer Deutsch Aktuell obfitował w naprawdę dobre artykuły.
Od zakończenia Eurowizji minęło sporo czasu, jednak Conchita Wurst nadal wywołuje wiele kontrowersyjnych tematów do rozmów. Kim jest ten wykonawca? Tego dowiecie się z artykułu. Oprócz tego, przeczytamy również tekst o Anecie Sablik, która odkryta została dopiero w Niemczech.
Czy wierzycie w przesądy? Deutsch Aktuell pisze o czarnych kotach, piątkach trzynastego czy... pękniętych lustrach. Artykuł był naprawdę ciekawy :)
Wiele innych tekstów (między innymi o czasie czy produktach marki Nestle) również zasługuje na pochwałę :)

Deutsch Aktuell to bardzo dobry magazyn, który przybliży nam informacje na zróżnicowane tematy i podszkoli nas w języku.


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Kolejny numer tego dwumiesięcznika jest bardzo dobry.
Między innymi, miałam okazję poznać bliżej Mongolię i ekonomię tego kraju. Artykuł pomimo swojej długości był bardzo interesujący. Mamy okazję poznać również bliżej Pana z okładki, czyli bardzo znanego... Więcej dowiecie się z artykułu :)
Jaka jest historia kosmetyków Nivea? Tekst przybliża nam wiadomości na ten temat. Oprócz tego, jestem zachwycona artykułem o kraju, jakim jest Norwegia. Niesamowity krajobraz tego miejsca, skłania mnie, aby w przyszłości wybrać się tam w podróż.
Ostatnio, jest bardzo głośnio o... Pomyśle wykonywania koncertów ''na żywo'' przez internet. Artykuł przedstawia ciekawy pomysł występów, jednak są głosy sprzeciwu.
Czterdziesty trzeci numer magazynu jest bardzo dobry.

ENGLISH MATTERS: FASHION

Ja jak zresztą wiele osób na całym świecie - lubię modę. Interesuję się nią, przeglądam bardzo często trendy czy popularne wzory i kolory. Jednak, nie szaleję za modą na tyle, aby pójść w tym kierunku o wiele dalej. Lubię tylko poczytać i zaszaleć przez jeden dzień. I oto - przyszła pora na English Matters: Fashion.

Numer specjalny oczarował mnie. Artykuły były na temat, napisane lekkim i przystępnym językiem. Pierwszym przeczytanym przeze mnie tekstem było przedstawienie Mediolanu, czyli stolicy mody. Następnie mogłam przeczytać o słynnej marce - Louis Vuitton. Jak ona powstała i się rozwijała?
Ostatnimi czasy, blogerzy są bardzo na czasie. Między innymi - takie osoby wyznaczają trend, który ogarnia cały świat. Które blogi osiągnęły w ten sposób sukces?
 
Za ikonę mody w Polsce możemy uznać Anjię Rubik. Artykuł poświęcony modelce był bardzo ciekawy - wciągnęłam się :)
Zwieńczeniem aktualnego numeru była analiza piosenki Justina Timberlake'a - Suit & Tie. Lubię tą piosenkę, dlatego tekst takiego typu był dla mnie bardzo interesujący.
Numer specjalny zatytułowany Fashion był dla mnie miłym urozmaiceniem. Na co dzień, czytam o modzie bardzo mało i zdarza mi się pozostawać w tyle, lecz interesujące ciekawostki i informacje, które przyswoił mi ten numer sprawił, iż pogłębiłam swoją wiedzę o modzie.

PODSUMOWANIE


Kolejne numery obfitowały w ciekawe teksty. Magazyny są na wysokim poziomie - widać to już na pierwszy rzut oka. Wydawnictwo za każdym razem mnie zaskakuje - czy to chodzi o informacje czy interesujące tematy. Nie mogę się doczekać kolejnych numerów - jestem bardzo podekscytowana na myśl, co tym razem zaserwuje mi Wydawnictwo :)
Za magazyny bardzo dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

  1. Dużo zawdzieczam tym czasopismom pod względem mojego angielskiego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę w końcu się za to zabrać!

    OdpowiedzUsuń
  3. W tym tygodniu miałam zajęcia na uczelni w języku angielskim i nabrałam ochoty na ten język w innej formie, chętnie więc sięgnę po te czasopisma :)

    OdpowiedzUsuń