English Matters - English Spoken Today

 
W obecnych czasach, wiele osób może uważać, iż język, którym się posługujemy staje się nudny. Dlatego, od dosyć niedawna, wprowadzono do naszej mowy potocznej parę urozmaiceń. Nie każdy jest jeszcze dobrze zapoznany w tym temacie, dlatego Wydawnictwo Colorful Media postanowiło przybliżyć nam ten temat i pokazać, jaki jest język angielski w tych czasach. Nastolatki mówią bardzo często ''sweet focia'' zamiast piękne zdjęcie lub używają skrótów takich jak YOLO (z ang. You Only Life Once).
 
Na początek magazyn ukazuje nam osoby, które miały wpływ na rozwinięcie się języka angielskiego - poznamy historię osób takich jak Samuel Johnson czy D. H. Lawrence.
W następnym artykule dowiemy się nieco o sławnych brukowcach - o tym, co robiono, aby zwiększyć nakłady i dochody - dowiecie się w magazynie.
Jak wspomniałam wcześniej, Polacy używają wiele zwrotów takich jak ''lovciam'', ''sweet focia'' czy ''shopping''. Magazyn ''English Matters'' napisał o zapożyczeniu przez Polaków tych oraz innych słów.
 Jeżeli chcecie w towarzystwie użyć obraźliwych słów w języku obcym, to odwołajcie się do artykułu, który mówi o przekleństwach. Macie okazję nauczyć się paru brzydkich słów, a także dowiedzieć się jak zastąpić takie  słowo czymś łagodniejszym.
Rozłożymy również piosenkę ''Hey, Ya!'' na czynniki pierwsze i dowiemy się o slangu tam używanym.
W magazynie znajdziemy również artykuł o wiadomościach tekstowych, czyli jak niektóre osoby skracają wiadomości, aby zawrzeć w nich więcej informacji - jakie słowo lub zwrot oznacza skrót ''gerd'' czy ''OTOH'' - dowiecie się w magazynie :)
 
''English Spoken Today'' jest bardzo dobrym numerem i spodobał mi się. Nauczyłam się wielu przydatnych zwrotów.
Więc jeśli macie ochotę poznać zwroty i słowa, które są na czasie - to sięgnijcie po specjalne wydanie ''English Matters''!
 
Ocena: 10/10
 
Za możliwość poznania dzisiejszego angielskiego, dziękuję bardzo Wydawnictwu Colorful Media!
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html
 


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

5 komentarzy:

 1. Interesujący dodatek. Rzeczywiście zapożyczanie angielskich słówek do języka polskiego, już staje się swego rodzaju... normalnością, więc - o ile nie zapomnę - bo wiadomo, że pamięć Sherry zazwyczaj przypomina czarną dziurę - rozejrzę się za tym dodatkiem. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie bardzo bym chciała przeczyta ten dodatek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie to najlepszy numer jaki miałam okazję czytać l:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że jak mieszkałam w Polsce to nie wydali tego numeru, wtedy napewno byłabym lepiej przygotowana na wyjazd do UK :)

  OdpowiedzUsuń