Pretty Little Liars. Zepsute | Sara Shepard„Artyści zawsze czują się niezrozumiani. Ale właśnie dlatego są tak szczególni.”


Seria Pani Shepard ma coraz większe grono wielbicieli. Mogę przyznać, że ja do tego grona należę i z coraz większą ochotą sięgam po kolejne części serii o Kłamczuchach.
Teraz padło na Zepsute.


Dziewczyny wierzą w to, że A. nie żyje. Teraz mogą wreszcie przestać się martwić głupimi, ale groźnymi SMS'ami, które jak mają nadzieję - nie będą do nich przychodzić. Morderca Alison już niedługo będzie siedział za kratkami.
Dziewczyny na reszcie mogą żyć jak chcą. Lecz nie potrwa to długo. Pomimo, że Hanna stała się gwiazdą, Aria może wrócić do rodziny, a Emily sobie jakoś żyje - to będą problemy. Och, nie zapomnijmy o Spencer, które może poczuć się jak u siebie.
Będą problemy, a nasze Kłamczuchy powinny o tym wszystkim wiedzieć.

Pani Shepard znów nam namąci w głowach. Można się tego ZAWSZE spodziewać.
Tytuł jak i okładka są coraz bardziej ciekawe i pełne tajemnic. Nie można się spodziewać co się wydarzy. Jednak, Kłamczuchy powinny to wiedzieć. Zrobiły sobie sielankę, która trwa za długo...

Zacznijmy od naszej diwy, która może rządzić w szkole. Ma dosyć niekorzystną sytuację w domu, ponieważ matka wyjechała na dłuższy czas do Singapuru, a do domu wprowadza się jej ojciec z... nową rodzinką. Tak, Kate i jej matka zrobią sobie show o nazwie ''Perfekcyjna Pani Domu''. Hannie się to nie spodoba, ale Kate będzie zachowywać się wobec Hanny trochę dziwnie... (Jeśli nie nazwać tego zachowaniem podejrzliwym). Czy nasza Kłamczucha będzie mogła jej zaufać?
Spencer zaczyna wewnętrzną bójkę ze sobą. Rodzice się do niej nie odzywają, a odczytanie testamentu babci przynosi pytania, które mogą okazać się prawdą. Dziewczyna drąży ten temat. Czy to dlatego Melissę traktuje się lepiej od niej? Czy Spencer ma powody do obaw? I wreszcie jedno, najważniejsze pytanie: Co Spencer wie o sobie i swojej przeszłości?
Oj, Emily, ty to zawsze narobisz sobie problemów. Nastolatka zrywa ze swoją drugą połówką, za którą ją uważała i wreszcie rodzice ją akceptują. Hurra! (czy raczej buu? ;P)
Jednak, za długo nasza przyjaciółka nie będzie samotna i bardzo grzeczna, bo na drodze stanie jej przystojny chłopak. Emily czuje, że serce bije jej szybciej na jego widok. Czy dziewczyna nie ma jednak takiej orientacji o jakiej myślała?
Na deser przyjdzie nam Aria, która przekaże nam radosne wieści! Pogodziła się ona z matką, ale smutne jest to, że jej rodzice nie powrócą do siebie. Jednak na wernisażu, nasza Kłamczucha poznaje pięknego Xaviera, który wyraźnie wpadł jej w oko. Na horyzoncie staje jednak przeciwniczka, która również chce mieć takiego przystojniaka przy swoim boku. Kim ona jest? I czy Aria ma szanse u niego?
Kłamczuchy mają swoje powody do kłamstwa, a ono jest ich atutem.


Fabuła jak zawsze - wciąga. Jedyne, do czego się przyczepię to opisy, które niekiedy były za długie.
Znów dowiadujemy się dużo rzeczy, lecz jak dla mnie było za mało akcji oraz nieprzewidywalnych momentów.
Z aresztu zostaje wypuszczony Ian, który był oskarżony o morderstwo, a SMS'y przychodzą.
Zachęcam Was do zapoznania się z Kłamczuchami, które wplątały się w coś, z czego wydostać się tak łatwo nie można.

„Niestety, ludzkie głowy są pozamykane tak szczelnie jak drzwi do Pentagonu. Czasem ludzie pokazują, co naprawdę sobie myślą. (...) Najczęściej jednak przegapiamy nawet najbardziej oczywiste sygnały.”

Ocena: 7/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Słyszałam o tej książce dużo dobrego, ale jakoś nie mam ochoty zagłębiać się w jej treść.

  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądam serial, muszę się w końcu zabrać za książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, te PLL, tutaj każdy tom jest świetny, uwielbiam tę serię ;) Jednak nie powiedziałabym, że smsy od A, są głupie, mnie raczej trochę przerażają ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej, kiedy to było, kiedy czytałam pierwsze tomy serii :P Już nawet dokładnie nie pamiętam o czym, w którym było ;) Seria wydawała się fajna, teraz mam jej dość. Jestem ciekawa jakie będą Twoje wrażenia po lekturze wszystkich tomów ;)
  Ja doczytam do końca, żeby poznać zakończenie, ale już mnie tak do niej niestety nie ciągnie...

  OdpowiedzUsuń