Deutsch Aktuell | Styczeń/Luty 2014


Właśnie skończyłam lekturę najnowszego numeru Deutsch aktuell. Ponad 30 stron tekstów, masa słówek, ale nie narzekam – warto było.
Układ pisma jest stały – od krótkich tekstów z cyklu „In der Kürze liegt die Würze” po tematy zajmujące kilka stron.

Co szczególnie zainteresował mnie w styczniowo-lutowym wydaniu i utkwiło w pamięci?

Sandra Bullock, a raczej artykuł jej poświęcony. Skąd u aktorki biegła znajomość niemieckiego. Co robiła w Berlinie – dowiecie się z tekstu.

Ciekawy również był tekst poświęcony ochronie zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w Niemczech. Dowiedziałam się jak nazywają się po niemiecku takie gatunki jak siewka złota, świdrzyk czy gadożer zwyczajny. Ale niestety nie zapamiętałam :-)

Polecam również artykuły poświęcone reklamie, wolontariatowi w Niemczech ( i dla porównania w Polsce) oraz Wilczemu Szańcowi na Mazurach i Romantycznemu Szlakowi za Odrą.

W styczniowym Deutsch Aktuell znajdziemy również informację o portalu Deutschland-Alumni. Jest to portal społecznościowy dla osób z całego świata, interesujących się językiem niemieckim lub w jakiś sposób powiązanych z Niemcami (praca, nauka etc.). Może pod adresem www.alumniportal-deutsch.org przy odrobinie szczęścia zostaniemy znajomym Sandry Bullock?
Teksty, jak zwykle w Deutsch Aktuell, są zróżnicowane i ciekawe. Mamy rozpiętość tematów od ekologii poprzez sztukę i technikę po turystykę. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Gorąco polecam!

Ocena: 10/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Nienawidzę niemieckiego, ale kupuję angielską wersję tej gazety ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oh, ja też nienawidzę niemieckiego. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie zainteresowałaś tymi magazynami, ale akurat ten o Niemcach sobie odpuszczę. Mam jakiś uraz do tego kraju ;)
  Pozdrawiam ciepło,
  J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem właśnie w trakcie czytania :)

  OdpowiedzUsuń