Pretty Little Liars. Doskonałe | Sara ShepardMyślałyście, że wam odpuszczę? Przez cały czas mam na was oko. I może nawet patrzę na was teraz.
- A.

Po skończeniu drugiego tomu od razu porwałam trzeci. Ciekawa dalszych opowieści o Kłamczuchach, zagłębiłam się w lekturę. Cała seria zdobyła miliony fanów na całym świecie - w tym moje, które ekscytuje się Hanną, Arią, Spencer i Emily. Oraz oczywiście ich malutkimi kłamstewkami. :)


Gdy dziewczyny odnalazły ciało Toby'ego, odetchnęły z ulgą. Wreszcie uwolniły się od 'A', które wysyłało im SMS-y z tajemnicami, które znały tylko one... lub i Ali.
Niestety, po pogrzebie chłopaka, znów zaczęły dostawać wiadomości. Jednak 'A', nie jest takie jak wcześniej. Teraz ta osoba zaczęła poważną grę, którą stawką jest życie tych czterech dziewczyn... i innych osób. Dziewczyny jednak nie mogą oddać telefonów policji, bo 'A' ma na nie hak. Jako jedyne kłamczuchy wiedzą o sprawie z Jenną, a ta sprawa nie może wyjść na jaw. Ale! Dziewczyny tak zajęte śledztwem, nie zauważą, że osoba, która wie zbyt wiele, może za to zapłacić. 

Okładka jest bardzo ładna. Taki krwisty/czerwony lakier do paznokci i parę kleksów na białym tle. Okładki są pomysłowe, a mi się one bardzo podobają. Pasują do tej serii :)

Co słychać u naszych dziewczyn? Nie za dobrze. Aria ma problemy w domu, bo matka chce, aby wyniosła się z domu. Za co? Och, no oczywiście! Za zatajenie romansu studentki z jej ojcem. Dodatkowo próbuje ukryć następną tajemnicę, ale ponownie wychodzi to z wynikiem - Klapa. A próbowała ukryć swój związek z byłym chłopakiem Hanny. Oczywiście musi z nim zamieszkać, bo tak to nie ma dachu nad głową. Co z tego wyniknie? Hanna zdradzona poszukuje pocieszenia w ramionach kogo? Oczywiście nowo poznanego Lucasa, za sprawą którego Hannie zakręci się w tej główce z ślicznymi blond włosami. Spencer, och ta perfekcyjna Spencer...Po kradzieży pracy siostrzyczki Melissy, została nominowana do konkursu Złotej Orchidei dla młodych naukowców. Dodatkowo w jej główce coś zaświtało! I jest to związane ze śmiercią liderki całej grupki. Czy jednak jedna z dziewczyn nie była zamieszana w to zabójstwo?
Emily musi pogodzić się z tym, że jej były nie żyje. I znów musi pomyśleć o swojej orientacji! Jednak na to chyba już za późno! Bo mamusia dowiedziała się o pocałunku na imprezie, a teraz nie chce słuchać wyjaśnień. Więc jej rodzice próbują jej pomóc terapią dla homoseksualistów, po której wszystko wróci do normy. Ale czy na pewno?
Oj, Kłamczuchy! Macie dużo problemów, a sekrety dochodzą!
No, ale cóż... Nikt nie jest Doskonały.

Książka jak zwykle wydaje się być dopracowana. Historia ciągnie się dalej, a sekrety powoli zaczynają widzieć światło... Czy pójdą w mrok, aby się ukryć, czy wręcz przeciwnie? Dziewczyny mają wiele kłopotów na głowie, a przysparza im tego... 'A', które bawi się świetnie, wysyłając Sms-y i prowadząc grę we własnym rytmie.
Jak zwykle czuć zdenerwowanie dziewczyn, tajemnicze posunięcia 'A' i samą tajemnicę :)
Więc wszystko układa się w całość.

Sara Shepard, amerykańska pisarka, znana również z sagi The Lying Game. Jak sama przyznaje, przy pracy nad poprzednimi częściami Pretty Little Liars nie starała się aż tak, jak przy pisaniu tego tomu. Miała bowiem znacznie utrudnioną pracę, gdyż musiała złożyć w kupę wszystkie informacje, jakie przekazała swoim czytelnikom, a dodatkowo ukryć tożsamość nadawcy sms'ów. Starała się pamiętać o zwrotach akcji, których, dla odmiany, w tej części nie brakowało. Więc autorka dostaje dodatkowe punkty ode mnie.

Podsumowując...
Książkę czyta się lekko, szybko, a tekst jest bardzo przyjemy i dobrze napisany. Jednym słowem, autorka ma talent i umie pisać. Wiem, że to nie jest łatwe, bo sama czasami próbuję coś skonstruować, ale czasem nie wychodzi. Podziwiam za to Panią Sarę. 
A Wam bardzo polecam trzeci tom. A jeśli zniechęciliście się po pierwszej lub drugiej części, BARDZO ZACHĘCAM, żebyście znów zerknęli na tą serię, bo ta część jest lepsza niż poprzednie. 
Jednym i ostatnim słowem (może dwoma) będzie : MUST HAVE!

Ocena: 8,5/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. uwielbiam PLL, chociaż w sumie serial bardziej mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń