Syrena | Tricia Rayburn


Morderstwo w Winter Harbor?

Justine i Vanessa Sands planują niezapomniane wakacje w Winter Harbor i spędzają miło czas w towarzystwie braci Carmichaelów nad urwiskiem. Nagła rodzinna kłótnia sprawia, że wczasy zamieniają się w koszmar. Ciało Justine zostaje następnego dnia wyrzucone na brzeg, a wszyscy myślą, że stało się tak za sprawą skoku z urwiska. Vanessa czuje jednak, że jej siostra została zamordowana. Winter Harbor wstrząsają również tajemnicze morderstwa mężczyzn, których twarze zastygły w przerażających uśmiechach. Kto zabija niewinnych ludzi? 

Syrena od samego początku zafascynowała mnie swoją okładką, a opis sugerował wyśmienitą zabawę z Vanessą Sands w Winter Harbor. Pozytywnie nastawiona, sięgnęłam po lekturę i zagłębiłam się w historię tajemniczych zabójstw i magnetycznego morza...

Tricia Rayburn bardzo zręcznie przeplata wszystkie wątki powieści. Kryminalne zagadki fascynują czytelnika, a miłosna historia jest delikatnie narysowana i stanowi tło utworu. Syrenę pochłonęłam w jeden dzień i pragnęłam więcej. Napisana niezwykle lekkim językiem powieść, nie pozwoli zapomnieć o sobie nawet na chwilę. 

Vanessa jest nietypową bohaterką - nieśmiała i niezbyt pewna siebie, nie od razu zaskarbia sobie przyjaźń czytelnika. Jej przeciwieństwem jest Justine, która brawurowo idzie przez życie. Niestety, mamy okazję przyjrzeć się jej postaci jedynie przez chwilę. Przeżycia zmieniają jednakże główną bohaterkę i staje się ona odważną dziewczyną, która bez wahania poświęciłaby wszystko dla ważnych jej osób.

Wątek związany z syrenami nie jest często poruszany w tej powieści. Tricia Rayburn trzyma czytelników w niepewności, aż do ostatniej strony. Pomimo moich przypuszczeń, autorka bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie zakończeniem utworu i... nie spodziewałam się tego.

Syrena to ciekawa powieść, która przypadnie do gustu zarówno starszym jak i młodszym czytelnikom. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowana lekturą powieści Trici Rayburn i nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kolejny tom tej trylogii. Czy skusicie się na przerażającą przygodę i rozwikłacie tajemnicę morderstw wraz z Vanessą?

Ocena: 7/10


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!